בלומברג: עסקת רכישת ווייז ע"י גוגל סגורה

האם יש עסקה בין גוגל לווייז? בסוכנות הידיעות בלומברג מדווחים כי עסקה כזו נחתמה ווויז תמכר לגוגל תמורת 1.1 מיליארד דולר. לפי הדיווח, ההכרזה על העסקה צפויה - עוד היום. אולם, ב"פורבס הישראלי" טוענים כי עסקה עוד לא נראית באופק כיוון שרכישת ווייז עלולה להפוך את גוגל למונופול בתחום המפות

ווייז. המייסדים יהפכו מולט מיליונרים (רועי ברקוביץ)

גוגל הסכימה לרכוש את אפליקציית המפות הישראלית ווייז תמורת 1.1 מיליארד דולר - כך מדווחת היום (שני) סוכנות הידיעות האמריקנית בלומברג בהתבסס על גורם המקורב לעסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבלומברג מדווחים כי החברות צפויות להודיע על סגירתה של העסקה, שנעשתה בפאלו אלטו בקליפורניה - עוד היום.

לפי הדיווח, העסקה היא חלק ממאמציה של גוגל להרחיק מתחרים, ובהם פייסבוק, מהובלה בשוק תוכנות הניווט בטלפונים הניידים. ככל שהמשתמשים עוברים לסמארטפונים וטאבלטים ומתרחקים מהמחשבים האישיים, פייסבוק וגוגל מגבירות את מאמציהם לחזר אחרי הלקוחות.

גוגל. "היריבות עם פייסבוק מסלימה" (רויטרס)

"גוגל צריכה לשמר עליונות במפות, כיוון שזה מפתח לפרסום במובייל", אמר אנדרו פרנק, אנליסט ב"גרטנר" לבלומברג. לדבריו, עליהם למצוא דרכים נוספות לחזק את מאמציהם.

בסוכנות הידיעות בלומברג מדווחים כי מנכ"ל וויז נועם ברדין לא השיב לפניותיהם בנושא. דובר גוגל בישראל אמר כי החברה מסרבת להגיב בנושא.

"פורבס ישראל": אין עסקה באופק 

למרות הדיווח בבלומברג, עדיין עולות שאלות: האם באמת נחתמה עסקה? ב"פורבס ישראל" טוענים כי העסקה עדיין רחוקה מלהגיע לכדי סיום. הסיבה נעוצה בכך שרכישת ווייז עלולה להפוך את גוגל למונופול בתחום המפות.

הרגולטורים בארה"ב עלולים להערים קשיים על אישורה של עסקה, אחרי שמנכ"ל ווייז אמר בחודש שעבר כי גוגל היא המתחרה העיקרית שלו.