הכירו: המיליונרים החדשים של WAZE

אם הפרסומים בדבר האקזיט הענק של מפתחי אפליקציית הניווט הישראלית אכן יקרמו עור וגידים, צפויה למפתחיה התעשרות מהירה ומשמעותית. הכירו את האנשים שעומדים מאחורי היישום הפופולארי ביותר של הנהגים בישראל

חלק ממיסדי waze - אהוד שבתאי ראשון משמאל (רועי ברקוביץ')

לאחר הפרסומים בדבר עסקת הענק המתהווה, שבמסגרתה תרכוש ענקית החיפוש גוגל את אפליקציית הניווט הישראלית WAZE בסכום של כ-1.3 מיליארד דולר, הכירו את האנשים שעומדים מאחורי היישום הפופולארי - ועומדים בקרוב להתעשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אהוד שבתאי - 78 מיליון דולר - סמנכ"ל הטכנולוגיות ב-WAZE, שאותה ייסד בשנת 2006 לאחר שקיבל מידידתו מערכת ניווט והחל לפתח אפליקציה שתאפשר לאנשים לשתף מידע בנוגע למצלמות מהירות. כעבור זמן קצר, החלה האפליקציה לצבור תאוצה, אך שבתאי קיבל מכתב מחברת "מפה", שלפיו הוא מפר את זכויות היוצרים שלה. בתגובה, הוא יצר מפות משלו. שבתאי מחזיק כיום ב-6% ממניות WAZE.

אמיר וגילי שנער - 65 מיליון דולר - אמיר שנער, סמנכ"ל מחקר ופיתוח, מייסד-שותף לחברת WAZE, שלו מעל 15 שנות ניסיון כארכיטקט, מפתח בכיר ומנהל מחקר ופיתוח. שנער הפך לשותף בהקמת ווייז, לאחר שייסד והיה המנכ"ל של חברת X.L.Net Ltd, שהציעה פתרון תוכנה מותאם אישית.

לפני כן, שימש שנער כמנהל מחקר ופיתוח בקומברס, עם התמחות בטכנולוגיות קוד פתוח. שנער התחיל את פעילותו ב-WAZE בתור אחד מ-1,500 המתנדבים שמיפו את ישראל בשלביה הראשונים של האפליקציה. לשנער יש תואר ראשון בהצטיינות בהנדסת חשמל ומדעי המחשב ותואר שני בהנדסת חשמל, שניהם מאוניברסיטת מינסוטה. הוא מחזיק כ-2.6% ממניות ווייז. אחיו של אמיר, גילי, מחזיק בנתח דומה.

אורי לוין - 38 מיליון דולר - נשיא ומייסד שותף. ללוין יש 20 שנות ניסיון בשיווק ופיתוח עסקי בתחום האלחוטי. לפני שהצטרף ל-WAZE, עבד כיועץ אסטרטגי עצמאי ולפני כן שימש כסמנכ"ל שיווק בחברת Openwave. קודם לכן מילא תפקידים בכירים בתחום ההנדסה וניהול מוצר בחברות Celltrex וקומברס. לוין הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. הוא מחזיק כ-3% ממניות החברה.

אריה גילון - 4 מיליון דולר - נמנה עם מייסדי החברה, אך הוא אינו מחזיק בה תפקיד פעיל. בשנתיים האחרונות פעל גילון כיזם, ועל פי IVC הוא היה מעורב בהקמת שתי חברות: Spot Wise ו-DreamZon. האזכור היחיד של Waze בפרופיל הציבורי שלו ב-LinkedIn הוא במסגרת החברות שאחריהן הוא עוקב. לצד אמדוקס וקומברס, בהן עבד תקופה ארוכה, נמצאת ברשימה גם Waze. כחלק מההשתתפות שלו בצוות המייסדים היה גילון מעורב גם ביצירת הקשר בין שאר השותפים, מהלך שהוביל להקמת החברה.

כמו שאר המייסדים, גם גילון הועסק תקופה ארוכה בחברת קומברס, בין השנים 1989-2007, בתפקידים שונים בתחום המו"פ. גילון מחזיק בחלק קטן מהחברה, כ-0.3% מהמניות על פי רשם החברות.

נועם ברדין - מיליוני דולרים - מנכ"ל WAZE והאיש שמוביל את פעילות החברה בעמק הסיליקון ובישראל. הוא מילא בחברה שורה של תפקידים ניהוליים בכירים, כולל יושב ראש, מנכ"ל וסמנכ"ל תפעול. לפני שהגיע ל-Waze היה ברדין המנכ"ל של חברת Intercast Networks. ברדין הוא בוגר תואר שני בניהול ציבורי (.M.P.A) מאוניברסיטת הרווארד, בית הספר לממשל על שם ג'ון פ. קנדי ותואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית.