מסתמן: גוגל תרכוש את WAZE

הצעת הרכישה של ענקית החיפוש לאפליקציית הניווט הישראלית עומדת על 1.3 מיליארד דולר. בסוף השבוע האחרון נאמד מספר המשתמשים של WAZE בכ-50 מיליון. על פי הפרסום, העסקה עומדת על סף סגירה

אחרי השמועות וההכחשות - האם כעת זה רשמי? ענקית החיפוש גוגל מתכוונת לרכוש את אפליקציית הניווט הישראלית WAZE תמורת 1.3 מיליארד דולר - כך פורסם בגלובס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, העסקה בין השתיים עומדת על סף סגירה, זאת לאחר שבימים האחרונים נאמד מספר המשתמשים של החברה הישראלית בכ-50 מיליון. על פי ההערכות - המספר הזה סייע לה, ככל הנראה, להגיע אל העסקה.

מ-Waze נמסר: "אין תגובה". מחברת גוגל נמסר: "אנחנו לא מתייחסים לשמועות או ספקולציות".

בחודש שעבר פורסם כי לאחר הפרסומים בדבר עסקת הענק שהתהוותה בין פייסבוק לאפליקציית הניווט הישראלית ווייז - דיווח הבלוג הטכנולוגי ALLTHINGSD כי הרשת החברתית נסוגה מההצעה, אם משא ומתן כזה אכן התרחש. גם מנכ"ל אפל, טים קוק, התייחס בדבריו לידיעות השונות בדבר רכישה אפשרית של האפליקציה, ואמר כי הצעה שכזו מעולם לא הוצעה.

בתחילת השבוע דווח במספר כלי תקשורת בעולם כי ענקית החיפוש גוגל מעוניינת לרכוש את אפליקציית הניווט הישראלית WAZE - דבר שעלול להביא למלחמת הצעות מחיר מול פייסבוק, שכבר הודיעה, כך על פי פרסומים באתרי טכנולוגיה בארצות הברית - על כוונתה לרכוש את אפליקציית הניווט תמורת מיליארד דולר - דיווחים שהוכחשו.

WAZE הישראלית, שנקלעה לקרב הענקיות, דורשת עבור רכישתה מיליארד דולר בציפייה כי הצעות הקנייה המרובות יסייעו לה להשיג את תג המחיר שנקבה, כך דיווחה חברת בלומברג.

במהלך החודשים האחרונים התפרסמו מספר דיווחים שלפיהם פייסבוק, מיקרוסופט ואפל מעוניינות לרכוש את האפליקציה. לפני כשבועיים דווח כי פייסבוק מוכנה לשלם לחברה הישראלית סכום הנע בין 800 מיליון למיליארד דולר תמורת רכישתה. על פי בלומברג, לא היה ניתן להשיג את תגובתן של ווייז או גוגל לפרסומים אודות הצעת הקנייה.