הוחלט: דנקנר ימשיך לשלוט ב-IDB

ביהמ"ש דחה את הבקשה לפירוק החברה שבשליטת איש העסקים נוחי דנקנר. הוא קיבל ארכה של חודשיים וחצי למכור את כלל ביטוח. השופט: מאוכזב שהצדדים לא הגיעו להסכמה. דנקנר: "החלטה מאתגרת"

בדיון דרמטי שהתקיים היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט השופט איתן בורנשטיין לאפשר לנוחי דנקנר ולאדוארדו אלשטיין להגיש מתווה חדש להסדר חוב בתוך חודשיים, ולנסות ולבצע מכירה של חברת כלל ביטוח. בכך נמנע פירוק תאגיד אי.די.בי, לפחות באופן זמני. דנקנר בתגובה: "החלטה קצרה אך מאתגרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ראיתי לנכון בבקשה למנות מפרק זמני לחברה, אך הוריתי למנות משקיף", הדגיש השופט שנקב בתאריך 22.8 עד להשגת המתווה להסדר החובות של החברה. מניות החברה הגיבו מיד עם פרסום ההודעה בזינוק משמעותי בבורסה בתל אביב.

"ציפיתי שתגיעו להידברות במקום לשלוח הודעות לבית המשפט ממקום מושבכם תחת אורות המגדלים", אמר השופט אורנשטיין, שקרא לצדדים להגיע להבנות. "חשבתי שתשכילו להידבר. כל מתווה שיגיע בהסכמה עדיף על החלטה של בית המשפט. אותי זה מאכזב".

בצאתו מהדיון הבהיר דנקנר כי יישם את הדברים שכתב השופט בהחלטתו. "אני חושב שהתקופה שהשופט קבע למכירת כלל ביטוח קצרה, ומאתגרת ואנחנו נשתדל לעמוד במשימות", הדגיש הטייקון.

בסוף השבוע: הצעה משופרת הועברה לבית המשפט

השותף החדש, אלשטיין (רויטרס)
במהלך סוף השבוע העביר דנקנר הצעה משופרת לידי בית המשפט, לאחר ששותפו, אדוארדו אלשטיין, חתם ביום שישי על כתב התחייבות להעברת כספי ההשקעה באיי.די.בי אחזקות לחשבון לנאמנות. במסגרת "כתב התחייבות" זה התחייבו דנקנר ואלשטיין ל"חיזוק משמעותי של מבנה ההון של איי.די.בי פיתוח", באמצעות גיוס הון מצדם, או דרך צדדים שלישיים, בהיקף של 800 מיליון שקל. זאת בנוסף למכירה של לפחות חצי מאחזקות החברה (55%) בכלל ביטוח.

בתום הדיון ביום חמישי אמר דנקנר לעיתונאים: "ההבנה שלנו היא שנגייס הון לאיי.די.בי פיתוח ו/או נמכור חלק מכלל ביטוח. חלק - הכוונה למחצית". לא רק דנקנר נכח בדיון המשפטי, אלא גם המשקיע, המיליארדר הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין. דנקנר התייחס גם לכך: "העסקה איתו מאוד מאוד רצינית. לא סתם ראיתם את מר אלשטיין בבית המשפט. זה אומר משהו".