השכר הממוצע של עובדי תעשיית הגז: 50 אלף שקלים בחודש

נתוני השכר הריאלי שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעלים כי כ-3,000 עובדי תעשיית הגז והנפט הרוויחו ברבעון הראשון של השנה לא פחות מ-50 אלף שקלים לחודש בממוצע. אחריהם מגיעים עובדי חברת החשמל ומקורות וסוגרים את הרשימה – מלצרים ועובדי הניקיון

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום את נתוני השכר הריאלי של העובד הישראלי, מהם עולה כי למרות שהשכר הממוצע במשק עמד ברבעון הראשון של 2013 על 9,302 שקלים, שכרם של 3,000 עובדי תעשיית הגז והנפט עמד בחודשים אלו על יותר מ-50 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממוצע שכרם של עובדי תעשיית הגז והנפט גבוה פי 5.5 מהשכר הממוצע. בלמ"ס מסבירים כי הדבר נובע מקבלת בונוסים ותוספות של סוף השנה וכי הנתון הזה אופייני לכל חודשי מרס.

אחרי עובדי הגז והנפט מגיעים עובדי חברת החשמל ומקורות, שהשתכרו בממוצע 18,510 שקלים בחודש. אחריהם מגיעים עובדי הפיננסים, שנאלצו להסתפק ב-17,103 שקלים לחודש. מי שסוגר את הרשימה, כמדי חודש, הם מלצרים ועובדי ניקיון, עם שכר ממוצע של 4,307 שקלים.

יוקר המחייה וההאטה במשק משתקפים היטב בנתונים שהתפרסמו היום. הלמ"ס מדווחת כי על-פי נתוני המגמה, השכר הממוצע למשרת שכיר במחירים קבועים - המכונה השכר הריאלי של העובד הישראלי (השכר בניכוי האינפלציה) - נותר ללא שינוי בחודשים ינואר-מרס 2013. זאת לעומת עלייה של כ-1% בחודשים אוקטובר-דצמבר 2012. עוד עולה כי השכר הממוצע במחירים שוטפים עלה בתקופה הזו רק בכ-0.8%.

בולטת במיוחד הצניחה החדה בשכר הריאלי בענף פעילויות בנדל"ן, בסך 7.8% - וזאת בהמשך לירידה של 3.3% באוקטובר-דצמבר 2012. גם בסקטור הציבורי (מנהל ציבורי ומקומי, ביטוח לאומי, חינוך) חלה ירידה של כ-2% בשכר הריאלי. בענף שירותי אירוח ואוכל חלה דווקא עלייה של כ-4%.