אלשטיין: "הצעתנו תזרים מיידית כספים לאי.די.בי"

המיליארדר הארגנטינאי התייצב מול המצלמות והתחייב לסייע לנוחי דנקנר במשבר עם מחזיקי אגרות החוב. "אנחנו מוכנים להמשיך במלוא הרצינות, יש לנו את מקורות המימון הדרושים", אמר. בסביבת אלשטיין אומרים כי הוא הגיע לא רק כדי להושיע את אי.די.בי אלא לדאוג שתפיסת עולמו תתבטא בקבלת ההחלטות של הקבוצה

שעות ספורות אחרי הפגנת תמיכה שנויה במחלוקת בנוחי דנקנר, של מספר ראשי רשויות, התחייב המיליארדר הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין שיסייע לאיש העסקים הישראלי לצאת מהמשבר עם בעלי אגרות החוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה היה אמור להיות הג'וקר של דנקנר. מיליארדר ארגנטינאי מסתורי שהסכים להזרים מאה מיליון דולר לאי.די.בי המתקשה. אלא שהזמן עבר, מחזיקי אגרות החוב הפסיקו להאמין כי אלשטיין באמת יביא את הכסף והערב בצעד חריג הוא התייצב מול המצלמה בניסיון אחרון לשכנע.

"אני חושב שההצעה שלנו היא היחידה שתזרים כספים חדשים לחברה", אמר שותפו של דנקנר באי.די.בי במסיבת עיתונאים שכינס הערב בתל אביב. "אנחנו מוכנים להמשיך במלוא הרצינות יש לנו את מקורות המימון הדרושים להתקדם במהירות רבה".

"מטרת הביקור - להבטיח שאנחנו מוכנים להתקדם"

אלשטיין הוסיף כי מדובר בשבוע קריטי, שבו בית המשפט יתכנס להכרעה בסוגייה. "אם הם זקוקים לביטחונות, לא רצינו להיות רחוקים ומטרת הביקור שלי היא רק להבטיח שאנחנו מוכנים להתקדם", אמר אלשטיין.

אלשטיין הצהיר כי הוא רציני וכי הכסף מוכן. לא בכדי הבוקר הודיעו מחזיקי אגרות החוב שהם דוחים את ההצעה המשופרת של דנקנר ואלשטיין וממשיכים במתווה שהוסכם עם מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח. מתווה זה אמור בסופו של דבר להביא להדחתו של דנקנר מהקבוצה.

ההכרעה בבית המשפט השבוע. דנקנר, ארכיון (חדשות 2)

אחת מהיוזמות העיקריות של הסכם זה היא "קרן יורק" שספגה היום עקיצה בדבריו של שותפו של דנקרנר. "בעת משבר רוב האנשים שבאו אליי במשברים שחוויתי רק רצו לקחת את הנכסים הכי טובים בהנחה הגדולה ביותר", סיפר. "אמרתי לנוחי, הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות עכשיו הוא לחלק נכסים בחינם".

"אני מאמין שנוחי אדם טוב"

מי ששידך בין אלשטיין לדנקנר הוא הרב פינטו, המקורב לשניהם. היום סיפר אלשטיין על החברות שנרקמה עם איש העסקים הישראלי. "אני מאמין שהוא אדם טוב מאוד", אמר. "הוא היה מצוי במצב של משבר חמור". הוא ציין כי כששמע את הסיפור הרגיש כי הוא מחוייב לעזור לו. "אני אומר, נוחי, אולי אני אעזור לך ואולי לפעמים אתה תסבול ממני".

אלשטיין מגיע לעזור לא רק בכסף, הוא רוצה להיות נוכח בתהליך קבלת ההחלטות של הקבוצה. גורמים בסביבתו אומרים כי הוא לא הגיע רק להושיע את הקבוצה, הוא גם מתכוון להביא מניסיונו ותפיסת העולם העסקית שלו ולדאוג שתתבטא באופן ברור לקבלת ההחלטות באי.די. בי.

שלום לפידות ישמש כנציגו של אלשטיין בישראל

שלום לפידות, יזם חרדי בן לאחת המשפחות העשירות בבואנוס איירס היה לצידו היום. לפידות ישמש כנציגו של אלשטיין בישראל ויהפוך כנראה לאחת הדמויות הדומיננטיות ביותר באי. די. בי.. אלשטיין לא מגיע לבד אלא כשמאחוריו קבוצה גדולה של משקיעים יהודיים רובם מדרום אמריקה. שם נוסף שנשקר בעסקה הזו איל ההון ספרא שצפוי גם להיות מעורב בעסקה.

הבוקר הכריזו ראשי השלטון המקומי על כנס תמיכה בדנקנר, לאור המשבר אליו נקלע, ולאחר שלדבריהם תרם סכומים גדולים לפריפרייה בשנים האחרונות. "הוא לא אויב העם, הוא איש עסקים שמצוי בקשיים", אמר ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה בכנס. בחוץ עשרות הפגינו נגד הכינוס ומתחו ביקורת על התרומות שלטענתם הגיעו מכספי ציבור.