יו"ר ועדת הכספים: "נבחן הנהגת מע"מ מדורג"

חכ" נתן סלומיאנסקי הודיע כי לאחר אישור תקציב המדינה, הוא ימנה ועדה שתבחן הנהגת מע"מ מדורג בישראל. "אין מקום להחיל אותו דין על מוצרי יסוד כמו על מוצרי יוקרה", ציין יו"ר ועדת הכספים במהלך פגישה עם יו"ר הסתדרות הגמלאים

המע"מ ישתנה ממוצר למוצר? ארכיון (AP)

האם בקרוב העול על הכיס שלנו יפחת? יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) הודיע היום כי ימנה מיד לאחר אישור תקציב המדינה ועדה שתבחן הנהגת מע"מ מדורג בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה עלתה במהלך פגישה שהוא ערך היום עם יו"ר הסתדרות הגמלאים גדעון בן-ישראל. "יש חשיבות לבחון הנהגת מע"מ מדורג שכן אין מקום להחיל אותו דין על מוצרי יסוד כמו על מוצרי יוקרה", ציין יו"ר הוועדה.

בן-ישראל אמר לסלומיאנסקי כי השפעת המע"מ על קשישים, כפולה מזו של העשירים, שכן הם צורכים בעיקר מוצרי יסוד ותרופות - בשיעור של פי 11 מהממוצע. על פי הנתונים שהוצגו בפגישה, באנגליה עומד המע"מ הכללי על 19% ועל מוצרי מזון וחקלאות 7%, בספרד מע"מ כללי 16% ועל מוצרי חלב 4%, בצרפת 19.5% מע"מ כללי ו-2% על מוצרי מזון בסיסיים ותרופות.

יו"ר ועדת הכספים סלומיאנסקי (חדשות 2)

במקביל, יו"ר הסתדרות הגמלאים דיווח להנהגת ארגונו כי סיכם עם ח"כ איציק שמולי (העבודה) שהיה עד לאחרונה יו"ר הסתדרות הסטודנטים הארצית, על הקמת מטה משותף לקידום מאבקי הגמלאים בסיוע הסטודנטים. "נפעל לסיכול הגזרות הכלכליות בתקציב המדינה כשאלה תגענה לאישור הכנסת בחודש הבא", ציין ח"כ שמולי.