כחלון: "אמרו שאני שר הזוי"

בכנס לסטודנטים סיפר שר התקשורת לשעבר על הלחצים שהופעלו עליו לטרפד את הרפורמה בשוק הסלולר והתייחס גם לכלי התקשורת. "יש עיתונאים מטעם", אמר כחלון והוסיף: "תארו לכם שאתה קורא כל בבוקר שזה הזוי, והשר הזוי וכולם הזויים, אז אתה אומר רגע, אולי אני אבדוק את עצמי עוד פעם"

שר התקשורת לשעבר משה כחלון סיפר בכנס לסטודנטים על הלחצים שהופעלו עליו מול הרפורמה בחברות הסלולר וירה חצי ביקורת. - גם אל התקשורת "יש כאלה שמכבדים אותך ואומרים הרפורמה הזויה, ויש כאלה שפחות מכבדים אותך ואומרים השר הזוי", סיפר כחלון בכנס במכללה האקדמית תל אביב-יפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש עיתונאיםמטעם שבאים ואתה מתעורר בבוקר ואתה קורא שניסו את זה לפנייך וזה לא הלך", נזכר השר לשעבר בימי המאבק על הרפורמה. עוד סיפר איך חדשות לבקרים קרא על כך שהרפורמה רק תעלה את המחירים, וכיצד המתחרים החדשים ייפלו ויהיו פיטורים.

"תארו לכם שאתה קורא כל בבוקר שזה הזוי, והשר הזוי וההוא הזוי וכולם הזויים, אז אתה אומר רגע, אולי אני אבדוק את עצמי עוד פעם", אמר.

"צריך 100 משכורות ממוצעות כדי לרכוש דירה"

עוד התייחס כחלון למצב בשוק הנדל"ן והציע להכריז על מצב חירום. "מצב חירום יאפשר לממשלה להעביר חוקים של מצב חירום", הסביר שר הרווחה והתקשורת לשעבר, "מדובר בהאצת תהליכים, אישור תכניות, הכל תחת חקיקת חירום אולי הוראת שעה של 3-4 שנים".

הוא הוסיף והתייחס לעלייה החדה במחירי הדירות. "אם לפני 8 שנים היינו צריכים 50-60 משכורות כדי לקנות דירה ממוצעת, היום צריך יותר ממאה משכורות כדי לרכוש דירה אם אתה מרוויח משכורת ממוצעת", אמר כחלון. לדבריו, בחודשים האחרונים בהם בילה בבוסטון נוכח לדעת כי ניתן לקנות דירה ממוצעת ב-60 משכורות "גם של מורה".

השר לשעבר ניצל את ההזדמנות ומתח גם ביקורת קלה על שר האוצר יאיר לפיד. "שר אוצר יכול להביא את ישראל למקומות דימיוניים תוך שלוש שנים", אמר.