צפו: הרב פינטו מברך את "נוחי הצדיק"

הפירמידה המתנדנדת של נוחי דנקנר: הבנקים שבשבוע האחרון השקיפו מהצד על יוזמת בעלי האג"ח להשתלט על אי.די.בי, הם בחרו היום להתייצב לצד דנקנר, כלומר לתמוך בהסדר חוב שייתן לדנקנר צ'אנס להחזיר להם את חובות העתק שלו. בינתיים, הוא חגג בסוף השבוע באירוע פרטי של פטרונו הרב פינטו בניו יורק

נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין, השותפים החדשים, השתתפו לאחרונה יחד בחגיגת בר המצווה של בנו של הרב ישעיהו פינטו בניו יורק. אותה דמות רוחנית שקישרה בן שניהם. באירוע הזה זכה דנקנר לברכות חמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נוחי הצדיק, אחד מהעמודים הגדולים של עם ישראל של חסד", אמר הרב פינטו באירוע בפני כל הקהל. "אנשים לא יודעים שהאיש הזה נתן בחמש השנים האחרונות אולי 400-500 מיליון שקלים של צדקה. שהקדוש ברוך הוא ישמח אותך".

בשבוע שעבר חתמו מחזיקי אגרות החוב של IDB פיתוח ו-IDB אחזקות על הסכם דרמטי שמבקש להדיח את דנקנר ולהשתלט על הקונצרן שלו. ההסכם תפס את דנקנר לא מוכן. הוא טס לניו יורק לסבב שיחות נוסף עם המשקיע אלשטיין במטרה להביא הצעה טובה יותר, ובעיקר לפרק את ברית מחזיקי האג"ח שנוצרה.

אמש הציע להם דנקנר מתווה משופר לפיו יוזרמו 640 מיליון שקלים במזומן ומאות מיליונים נוספים יומרו לאיגרות חוב נוספות. שווי ההצעה הכוללת החדשה מוערך ב-300 מיליון שקלים יותר מאשר ההצעה המקורית.

בתזמון מושלם מצדו של דנקנר סיפקו לו היום גם הבנקים תמיכה חשובה. IDB פיתוח חייבת כשני מיליארד שקלים לבנקים, וכדי לשכנע את בית המשפט לאשר את ההסכם שידיח את דנקנר נדרשה גם הסכמתם. הבוקר החליטו נציגי הבנקים להתנגד להסכם של מחזיקי האג"ח ולאפשר לדנקנר לדחות עוד את הסדר החוב.

עם זאת גורם במערכת הבנקאית מבהיר: "לא נוותר על שקל. ההסדר נועד לשמור על הנושים, ולא על דנקנר".