דנקנר מציע למחזיקי האג"ח: 640 מיליון שקל במזומן

איש העסקים ובעל השליטה בקונצרן אי.די.בי, הציג את המתווה המשופר למחזיק האג"ח של אי.די.בי אחזקות. 375 מיליון שקל יוזרמו לקופת החברה ביום החתימה על ידי דנקנר ושותפו אדוארדו אלשטיין, 165 מיליון יחולקו מקופת החברה וה-100 מיליון הנותרים יחולקו תוך 2-4 שנים

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי, הציג במוצאי שבת מתווה חדש להסדר חוב למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. זאת, לאחר שהאחרונים הודיעו לפני כשבוע כי הם זונחים את המתווה אליו הגיעו עמו ועם שותפו איש העסקים אדוארדו אלשטיין, לטובת הסדר חוב משותף עם נציגות אג"ח אי.די.בי פיתוח, שעיקרו לקיחת השליטה בחברה מידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכיב המשמעותי ביותר במתווה החדש להסדר החוב הוא תשלום המזומן העומד על כ-640 מיליון שקל. 375 מיליון שקל מתוכו, יוזרם ישירות לאי.די.בי אחזקות ביום החתימה על ההסדר על ידי דנקנר ואלשטיין, 165 מיליון שקל יחולקו מתוך קופת המזומנים של החברה (בה יש כ-185 מיליון שקל), ו-100 מיליון השקל הנותרים ישולמו בתוך שנתיים עד ארבע שנים, בתשלומים של כשליש בכל שנה.

במסגרת המתווה תונפק למחזיקי האג"ח סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 700 מיליון שקל, עם ריבית שנתית של 5% צמודת מדד, שתיפרע בין השנים 2017-2021.

בנוסף, התחייבה החברה להנזיל את אי.די.בי פיתוח בהיקף של 400 מיליון שקל, באמצעות הזרמת כסף חדש לחברה, ככל הנראה על ידי הכנסת משקיע נוסף לחברה, ו/או מכירת חלק מכלל ביטוח.

מחזיקי האג"ח הם שיכריעו

"אנו קוראים לכם לשוב באופן מיידי לשולחן הדיונים, לדון ולסכם את פרטי ההצעה החדשה ולהוציא לפועל הסדר על יסוד הצעה זו, אשר הינו במובהק ובבירור לטובת נושיה של החברה וכלל הנוגעים בדבר, ביחס לכל חלופה קיימת אחרת", נכתב בהודעה של אי די בי אחזקות.

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הם שיכריעו למעשה לגבי השליטה בחברה, זאת מאחר שאי.די.בי אחזקות היא חדלת פירעון זה כמה חודשים (החברה אינה משלמת את התחייבויותיה לבנקים ולמחזיקי האג"ח מאז השנה שעברה).

מכאן, יכולתם של האחרונים לפנות לבית המשפט ולבקש הכרזה על כינוס נכסים או פירוק, בטענה שההסדר שהציע להם דנקנר אינו מקובל עליהם, וכי החלופה המועדפת עליהם היא ההסדר שאליו הגיעו עם מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח, או לחילופין לקבל את הצעתו החדשה של דנקנר.