טבע מתחילה בשחרור הרווחים הכלואים

ענקית התרופות הודיעה היום לרשות המסים כי תשלם למדינה סכום של 336 מיליון שקלים על פי התנאים שנקבעו בתיקון לחוק לעידוד השקעות הון. במסגרת החוק, טבע תשקיע מאות מיליוני שקלים בישראל

תשלם 336 מיליון שקלים. טבע (רויטרס)

טבע הודיעה היום לרשות המסים כי תשלם למדינה סכום של 336 מיליון שקל על פי התנאים שנקבעו בתיקון לחוק לעידוד השקעות הון, ובכך למעשה תחל לשחרר את ה"רווחים הכלואים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוק מאפשר לחברות ישראליות להשתמש ברווחים פטורים ממס שנצברו לפני סוף שנת 2011 לתשלום דיבידנדים לבעלי המניות, בכפוף לתשלום מסים מופחתים. בהתאם לדרישות החוק, טבע תשקיע כעת מאות מיליוני שקלים בישראל, במפעלים ורכוש קבוע באזורי פיתוח.

השקעה זו היא בנוסף להקמת מפעל חדש לתרופות בירושלים והפעלת הרשת הלאומית של טבע למצוינות בחקר מדעי המוח, הנוירולוגיה והפסיכיאטריה. כמו כן, טבע בוחנת כעת את האפשרות של תשלומי מס נוספים. בהתאם לחוק, חברה ישראלית רשאית לבחור עד 11 בנובמבר 2013 לשחרר "רווחים הכלואים", אם קיימים כאלה.

שוקלים תשלום מיסים נוספים. המנכ"ל לוין (רויטרס)

"טבע נהגה תמיד על פי דרישות החוק ורוחו", אמר נשיא ומנכ"ל טבע ג'רמי לוין. "במהלך 110 שנות קיומנו, ובסיוע החוק, תרמנו רבות לצמיחה הכלכלית של המדינה וכך נוסיף לנהוג בעתיד. אנו מתכננים לדון עם משרד האוצר לגבי התפיסה והחזון המנחים שינויים המוצעים בחוק. טבע גלובלית, חזקה ורווחית היא נכס כלכלי לאומי עבור מדינת ישראל".

נזכיר כי בשיחה בין לוין לשר האוצר יאיר לפיד, סיכמו השניים על הקמת צוות משותף שיבחן את סוגיית תשלומי המס המוצעים של טבע במסגרת החוק.