תכנית הדיור: 80 אלף דירות עד 2014

ביום שני צפויה תכנית שאפתנית לפתרון בעיות הדיור בישראל לעלות על שולחן קבינט הדיור הלאומי, בראשותו של שר האוצר לפיד. התכנית כוללת שיווק של 25 אלף יחידות דיור בשנה יחד עם הצבת רף משמעותי גם למוסדות התכנון שיצטרכו לספק תוכניות מפורטות ל-80 אלף דירות עד לשנה הבאה

יוצב רף שיווק של 25 אלף יחידות דיור בשנה (חדשות 2)

הממשלה פרסמה היום את התכנית המלאה לטיפול במשבר הדיור, שצפויה לעלות לדיון ביום שני הקרוב בישיבת קבינט הדיור הלאומי, שבראשו עומד שר האוצר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התכנית, הכוללת הצעה רב-שנתית, יינקטו "מכלול צעדים מתואמים ומשלימים להגדלת היצע הדיור, לרבות שיפור התכנון והתיאום בין הגורמים הממשלתיים", שבתוכם יוצב רף משמעותי לאספקת תכניות מפורטות לבניית לא פחות מ-80 אלף יחידות דיור עד סוף שנת 2014.

על פי הודעת הממשלה, בקבינט יידונו גם "הגדלת המלאי התכנוני של הקרקעות בדגש על אזורי הביקוש, הסרת חסמים וקידום מדיניות להתחדשות עירונית". תכנון נוסף הוא תיקון לחוק הודל"ים (ועדות לדיור לאומי) כך שיכלול גם תכניות שמתייחסות למתחמי פינוי-בינוי שכוללים למעלה מ-100 יחידות דיור, וכן לקרקע ש-60% ממנה נמצא בידיים פרטיות. זאת בניגוד למצב הקיים שבו ניתן לדון רק בקרקע שרובה ככולה ציבורית.

מהלך נוסף שפורסם בתכנית הממשלה הוא החלת תמ"א (תכנית מתאר ארצית) על מחנות צה"ל המתפנים במרכז הארץ, שתאפשר להוציא מידי הוועדות המחוזיות את התכנון הכולל של פינוי המחנות, בדגש על תכנון התשתיות, התחבורה וחלוקת השטחים בין העיריות השונות.