אמו של דנקנר: "נוחי יהיה בסדר, הוא ייצא מהבוץ"

אמו של הטייקון הישראלי מדברת על המצב הקשה אליו נקלעה חברת איי.די.בי שבשליטת בנה. "הוא עשה טעויות רק בגלל שהאמין בחברה", אמרה זהבה דנקנר והזהירה: "הציבור ייפגע אם כספיו יגיעו לידי מחזיקי אגרות החוב". צפו בריאיון המלא

אחרי שנחתם הסכם בין מחזיקי אגרות החוב של איי.די.בי, במסגרתו יאבד נוחי דנקנר את שליטתו בחברה, יוצאת היום אמו, זהבה דנקנר להגנתו: "מחפשים את נוחי באופן אישי בגלל קנאה וצרות עין", אמרה בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זאת תקופה קשה אבל עצם העובדה שמחזיקי אגרות החוב רוצים לקחת את החברה משליטתו של נוחי, אומרת שהשליטה שווה כסף, והם רוצים לשלוט בחברה במקום נוחי אחרי שהוא הביא אותה למקום גבוה מאוד", גוננה זהבה דנקנר על בנה.

דנקנר הזהירה כי המהלך העוין של מחזיקי אגרות החוב נגד בנה, יסכן את כספי הציבור. "אתה צריך לחשוש אם הכסף שלך ייפול בידי אלה העומדים בראש אגרות החוב, אם הכסף יישאר בידיו של נוחי אין לך ממה לחשוש. בפירמידת החברות יש כסף שאפשר להשתמש בו, ואני בטוחה במאה אחוז שנוחי יכול לגייס משקיעים ולהעלות את הכסף במעלה הפירמידה. פשוט מחפשים את נוחי באופן אישי בגלל קנאה וצרות עין".

"אני בטוחה שנוחי עשה טעויות בדרך, ואני בטוחה שהוא יודע אותן", המשיכה זהבה דנקנר, "אבל הטעויות שהוא עשה נעשו רק משום שהוא האמין באיי.די.בי בצורה כזאת. הטעות הגדולה ביותר שהוא עשה בעיני היא שהוא השקיע כל כך הרבה כסף, הוא לא היה צריך לקחת עוד ועוד מניות ובאמת לשלוט בעצמו בחברה".

בהמשך דבריה הביעה האם ביטחון מלא בבנה של איש העסקים וביכולתו לצאת מן המשבר אליו נקלע: "הוא אדם מוכשר בצורה בלתי רגילה, הוא יודע מה הוא עושה ואני בוטחת בו ומאמינה בו. אני בוטחת בו שהוא יוכל לסדר את הדברים ואין לי ספק שהוא ייצא מהבוץ, יש לו ראש טוב על הכתפיים".

"עוד לא איבדנו את השליטה באיי.די.בי"

בסוף השבוע התייחס איש העסקים בעצמו לאובדן השליטה והכריז כי "עוד לא איבדנו את השליטה באי.די.בי. דנקנר תקף בחריפות את מחזיק האג"ח של הקבוצה שניסו להדיח אותו ואמר: "אני לא מבין מה הם רצו וחתמו הסכם אחר או עוין עם קרן זרה שאני מתריע כבר חודשים רבים שכל מה שהיא עושה זה להפריע לעבודה התקינה של קבוצת אי. די. בי. כולל הגשת הבקשה שלהם לבית המשפט במסווה של תכנית הבראה - כל מה שהיה כאן זה ניסיון להשתלט על החברה וזה הוכח ".

"כבר שנה וחצי אני עובד יומם ולילה להאדיר ולהשביח את הנכסים של הקבוצה ולהוסיף השקעות חיצוניות וזה ידוע לכולם גייסתי כבר כחצי מיליארד שקלים ויש סכום נוסף של כ-400 מיליון שקלים שאותם נגייס בקרוב", אמר דנקנר. "עד לפני 7-8 שנים קיבלתי כל ציון לשבח אפשרי על הניהול שלי והסתייגתי מזה, כמו גם מציוני הגנאי שנותנים לי כיום", הוא מבהיר. "כאשר עושים אז עושים גם טעויות, ואף אחד לא חסין מטעויות".

"ברמה האישית אני מופתע וקצת מאוכזב, אני מקווה שנשכיל להציב מול ההצעה שהוגשה למחזיקי האג"ח הצעה טובה בהרבה", מנסה דנקנר לומר ולהסביר שלא מדובר בסוף פסוק. "אני מקווה שייבחרו בסוף בהצעה שלנו". ומה לגבי מהלכיו העתידיים? "אנחנו נגיב לכל הליך משפטי, אם צריך ננקוט אנחנו בצעדים כאלה, בכל מקרה איני מתכוון להתפטר".

כך נראה הסדר מחזיקי אגרות החוב

מפרטי ההסכם בין מחזיקי האג"ח בקונצרן אי.די.בי עולה כי הנושים בחברה צפויים לקבל לידיהם 600 מיליון שקלים מיד עם השלמת ההסדר. פריסת יתרת החוב של אי.די.בי. תימשך לאורך 2018-2019. 600 מליון השקלים שיועברו לידי הנושים עם השלמת ההסדר ישולמו מקופת החברה. במקביל הוחלט כי סכום של 1.75 מיליארד שקלים מהחוב יימחקו בתמורה להעברת 90% ממניות התאגיד לידי מחזיקי האג"ח.

מנציגויות האג"ח, הכוללות את אקסלנס, פסגות, גילעד, קרן יורק והפניקס נמסר, כי במסגרת ההסכמות אליהן הגיעו, לאחר ביצוע הסדר החוב תהפוך חברת אי.די.בי פתוח לחברה נסחרת אחת אשר תוחזק על ידי נושי החברות. בהודעה שהעבירו נציגיות האג"ח הבהירו - כי המבנה החדש שלפיו תיבנה אי.די.בי ישרת את כלל הצדדים בהסכם.