בטר פלייס הפסידה 800 מיליון דולר

שעות ספורות לאחר ההכרזה על פירוק חברת בטר פלייס, נחשפת בקשת הפירוק, על כל נתוניה. שווי הנכסים של החברה עומד על 9.5 מיליון דולר בלבד, ומאז הקמתה הפסידה סכום אדיר של 812 מיליון דולר. סך הכנסות החברה בשנה שעברה – 7 מיליון דולר בלבד

הפסדי ענק. בטר פלייס (רויטרס)

בקשת הפירוק של בטר פלייס לבית המשפט המחוזי נחשפת: שווי נכסיה עומד על 9.5 מיליון דולר בלבד. מהנתונים עולה עוד כי היקף החובות של החברה מסתכם ב-40 מיליון דולר. ב-2012 לבדה הפסידה החברה 454 מיליון דולר ומאז הקמתה צברה הפסדים אדירים של 812 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטר פלייס מבקשת למנות לה מפרק זמני לאחר שהחברה לישראל ובעלי המניות האחרים החליטו להפסיק את השקעתם בחברה. בחודש שעבר דווח כי בטר פלייס זקוקה לחצי מיליארד דולר נוספים על מנת להגיע לאיזון בעוד 4 שנים. זאת, לאחר שכבר הושקעו בחברה 850 מיליון דולר. "המבקשות מצויות בחדלות פרעון", נכתב בבקשת הפירוק של בטר פלייס והחברות הבנות שלה.

בטר פלייס מציינת כי היא מעסיקה 320 עובדים ומשרתת מאות לקוחות המשתמשים ב-940 מכוניות. לחברה 38 תחנות החלפת סוללות ו-1,804 נקודות טעינה ברחבי הארץ. היקף הכנסות החברה ב-2012 עמד על 7 מיליון דולר בלבד ויש לה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת.

חובות החברה הינם לחברת רנו, קבלנים שונים, ספקי שירותים, העובדים שאמורים לקבל משכורות, חברות ליסינג, אנשים פרטיים שקנו את המכוניות החשמליות וטרם קיבלו אותן למרות ששילמו, משכירי נכסי נדל"ן וכמובן רשויות המדינה. נכסי החברה הם תחנות ההטענה, מלאי של כ-350 מכוניות, תוכנה וחומרה. בטר פלייס עצמה מודה שמדובר בנכסים שערכם במכירה לצד שלישי הינו "זניח". יתרה מזאת - בטר פלייס מציינת כי חלק נכבד מהסוללות משועבדות לחברת רנו.

קריסת בטר פלייס - כל הדיווחים:

בטר פלייס: עובדים אורזים, לקוחות מבולבלים

מנכ"ל בטר פלייס: "יום עצוב"

רשמית: בטר פלייס מתפרקת

דיווח: "בטר פלייס תודיע על פשיטת רגל"