מה החליטו נושיו של דנקנר?

האם הודח דנקנר מהשליטה בתאגיד הגדול במדינה? לא בטוח, אבל נעשה צעד גדול בדרך לשם: בעלי האג"חים של התאגיד החליטו לאחד שתיים מהקבוצות לקבוצה אחת בתאגיד, כך שהם יוכלו לפעול יחד מול דנקנר, לו יש חוב של יותר משמונה מיליארד שקלים מולם. ההחלטה הסופית: בידי בית המשפט

מה כוללים בדיוק הסיכומים אליהם הגיעו בעלי איגרות החוב של קוצרן IDB בבעלותו של נוחי דנקנר? בעלי איגרות החוב של שתי חברות האחזקה שלו מתאחדים ופועלים כעת ביחד כדי להדיח אותו מתפקידו כיו"ר הקונצרן הגדול במשק הישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

IDB היא קבוצת שליטה, בצורת פירמידה, ששולטת על החברות שמהוות את בסיס הפירמידה. עד עכשיו, IDB פיתוח הייתה בדרג הביניים ומעליה נמצאה IDB אחזקה שהייתה ממונה על כל החברות. רוב החוב של דנקנר שייך לפיתוח - שישה מיליארד שקלים, ועוד 2.1 מיליארד שקלים לחטיבת האחזקה.

לפני ההסדר: שתי קבוצות (חדשות 2)
מה שקרה הוא שבעלי החוב הסכימו לשלוט ביחד בכל החברות הרווחיות של IDB - לאחד את שתי השכבות העליונות בפירמידה לשכבה אחת. למרות ההסכמות בעלי החוב מפסידים הרבה כסף - כסף ציבורי. כעת ההחלטה נמצאת בידי בית המשפט שאמור להכריע בשאלת אחזקת IDB בתוך חודשים ספורים.

אחרי ההסדר: קבוצה אחת (חדשות 2)
דנקנר מצידו מבהיר כי אין בכוונתו להתפטר והוא מתכנן להגיש הצעה שתהיה טובה יותר מההצעה שהוא רואה כלא נכונה. לחדשות 2 הוא אמר כי הוא מתכוון להמשיך את ההליכים המשפטיים באמונה כי בית המשפט יעניק לו את המשך השליטה בתאגיד.