נוחי דנקנר יוצא לקרב על איבוד השליטה באי. די. בי: "לא מתכוון להתפטר"

הטייקון הישראלי מתייחס לראשונה למכה הקשה שספג הבוקר לאחר שנודע על ההסכם שהשיגו מחזיקי אגרות החוב של הקבוצה עם חברה מתחרה במסגרתו יאבד דנקנר את השליטה בקבוצה. "נגיש הצעה טובה יותר"

הטייקון הישראלי שהתבשר הבוקר כי הוא צפוי לאבד את השליטה בקבוצת אי. די. בי. מחזיר מלחמה. נוחי דנקנר אמר היום לחדשות 2 בפתח ביתו כי הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו, והוא מתכוון להגיש הצעה "טובה בהרבה" וזו שקיבלו הבוקר מחזיקי האג"ח של הקבוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עוד לא איבדנו את השליטה באי.די.בי.", אמר דנקנר. "לפנות בוקר בוצע נגדנו מהלך עוין על ידי אנשים שעם חלקם אנחנו מנהלים מו"מ כולל ישיבות שהיו רק אתמול".

דנקנר תקף בחריפות את מחזיק האג"ח של הקבוצה שניסו להדיח אותו. "אני לא מבין מה הם רצו וחתמו הסכם אחר או עוין עם קרן זרה שאני מתריע כבר חודשים רבים שכל מה שהיא עושה זה להפריע לעבודה התקינה של קבוצת אי. די. בי. כולל הגשת הבקשה שלהם לבית המשפט במסווה של תכנית הבראה - כל מה שהיה כאן זה ניסיון להשתלט על החברה וזה הוכח הבוקר".

"כבר שנה וחצי אני עובד יומם ולילה להאדיר ולהשביח את הנכסים של הקבוצה ולהוסיף השקעות חיצוניות וזה ידוע לכולם גייסתי כבר כחצי מיליארד שקלים ויש סכום נוסף של כ-400 מיליון שקלים שאותם נגייס בקרוב", אמר דנקנר. "עד לפני 7-8 שנים קיבלתי כל ציון לשבח אפשרי על הניהול שלי והסתייגתי מזה, כמו גם מציוני הגנאי שנותנים לי כיום", הוא מבהיר. "כאשר עושים אז עושים גם טעויות, ואף אחד לא חסין מטעויות".

"ברמה האישית אני מופתע וקצת מאוכזב, אני מקווה שנשכיל להציב מול ההצעה שהוגשה למחזיקי האג"ח הצעה טובה בהרבה", מנסה דנקנר לומר ולהסביר שלא מדובר בסוף פסוק. "אני מקווה שייבחרו בסוף בהצעה שלנו". ומה לגבי מהלכיו העתידיים? "אנחנו נגיב לכל הליך משפטי, אם צריך ננקוט אנחנו בצעדים כאלה, בכל מקרה איני מתכוון להתפטר".

מצב האחזקות של החברה כיום (חדשות 2)

מצב האחזקות הצפוי אחרי עידן דנקנר (חדשות 2)

הבוקר פורסם כי אג"ח אי.די.בי אחזקות ונציגות אג"ח אי.די.בי פיתוח, המייצגים מחזיקי אג"ח בהיקף כולל של שישה מיליארד שקלים, החליטו לנטוש את מתווה הסדר החוב הקודם שגובש עם בעל השליטה נוחי דנקנר והגיעו הבוקר להסכמות על מתווה להסדר חוב כולל בקבוצה.

גם אם ההסכם המדובר לא ייצא לפועל, לנוחי דנקנר יהיה קשה מאוד להתאושש ממה שקרה בשעות הקטנות של הלילה, במהלך הפגישה בין נציגי האג"ח. שתי נציגויות של שתי החברות הגדולות שהחוב להן נאמד ביותר מ-6 מיליארד שקלים הגיעו ביחד להסדר והחליטו ביחד להשתלט על שתי החברות של דנקנר, לדחוק את רגליו החוצה ולמזג את החברות יחד. בסופו של דבר, שתי החברות תפעלנה תחת השם אי.די.בי פיתוח. על פי כל ההסכמים והתרחישים האפשריים - בכל אחד מהם נוחי דנקנר מוצא את עצמו מחוץ לקונצרן הענק.

דנקנר נכנס לבית, הערב (חדשות 2)

מנציגויות האג"ח, הכוללות את אקסלנס, פסגות, גלעד, קרן יורק והפניקס נמסר, כי "במסגרת הסדר החוב שסוכם, 100% מהון המניות של אי.די.בי פיתוח יועברו לכלל נושי שתי החברות וכן תיערך הקצאה מחדש של החוב הפיננסי של אי.די.בי פתוח, תוך התאמתו לכושר הפרעון העתידי שלה".

במסגרת המתווה, נציגות אי.די.בי פתוח תעניק למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות 10% ממניות אי.די.בי פתוח, זאת רק אם מחזיקי האג"ח ישתלטו על החברה. בנוסף, 90% ממניות הנציגות של אי.די.בי פתוח יקבלו את 90% הנותרים ממניות אחזקות.