שר התחבורה תקף את יו"ר ההסתדרות: "הרפורמה בנמלים סופית"

נמשכת הסערה סביב הסטטוס שפרסם נפתלי בנט בפייסבוק: שר התחבורה, ישראל כץ, הגיב למכתב ששלח יו"ר ההסתדרות עיני לראש הממשלה, בו הוא קורא לו לגנות את התנהגותו של בנט. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב כץ: "לא נירתע - הרפורמה בנמלים סופית"

"הרפורמה בנמלים סופית". עיני וכץ (חדשות 2)

נמשכת הסערה סביב הסטטוס שפרסם שר הכלכלה, נפתי בנט, בעמוד הפייסבוק שלו - המתבדח על הדברת נמלים בביתו. אחרי שאתמול שלח יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מכתב חריף לראש הממשלה נתניהו התוקף את בנט ומאשים אותו בהסתה, שר התחבורה, ישראל כץ, מגיב על הדברים וטוען: "מי שמסית הם ועדי הנמלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששיגר אתמול לראש הממשלה, קרא עיני לנתניהו לגנות את בנט ואת התנהלותו: "מאז החלה בכהונתה הממשלה הנוכחית בראשותך, אנו עדים להסתה פרועה וחסרת תקדים בקיצוניותה מצד שרים בכירים כנגד העבודה המאורגנת וציבור העובדים בישראל. ההסתה באה לידי ביטוי בהתבטאויות של שרים שונים ששמו להם למטרה לנגח ולהסית נגד העובדים בכלל, וכלפי נציגיהם בפרט".

התגובות על דבריו של עיני לא איחרו לבוא, וכבר הבוקר פרסם השר כץ פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, השולל את תוכן המכתב ואת ההאשמות אותן הטיח עיני. "קראתי את מכתבך לראש הממשלה בעניין עובדי הנמלים ונדהמתי מתוכנו", כתב כץ, "קבילתך על 'ההסתה הפרועה שמנהלים שרים בממשלה כנגד עובדי הנמלים' נראית תמוהה ומקוממת".

"מי שמסית הם ועדי הנמלים שמאיימים בהשבתה"

כץ הוסיף כי "הממשלה, בהובלתי כשר התחבורה, מקדמת מזה שנים את הרפורמה בנמלים ומעולם לא עסקתי ואינני עוסק בהתקפות אישיות על מי מהעובדים. מי שמסית ומאיים הם ועדי הנמלים שמאיימים להשבית את הנמלים כאילו היו רכושם הפרטי ולפגוע במשק כדי לעצור את הרפורמה".

כץ המשיך לתקוף את עיני וטען התנהלותה של ההסתדרות נגד הרפורמות בשוק התחבורה לא ירתיעו את הממשלה. "לצערי אתה נותן להם (ועדי הנמלים) גיבוי בדיוק כמו שעשית גם בעבר מול הרפורמה שהובלתי ברכבת ישראל. עוד זכורה תמונתך מתחבק עם גילה אדרעי יושבת ראש ועד הרכבת המודחת, ולאחרונה מול רפורמת השמיים הפתוחים עליה החליטה הממשלה וזאת למרות התנהלות גסה, אלימה ופורעת חוק של הוועדים שניסו למנוע תחרות

"התנהגות זו לא הרתיעה אותנו אז ולא תרתיע גם היום. הרפורמה בנמלים היא סופית ואינה ניתנת לשינוי. אנו נחושים להשלים אותה בכל הדרכים הנדרשות", כתב השר כץ.