פשיטה על מעלימי המסים: מוכרי ביצים, גן ילדים ומסעדה

לשכות המס ברחבי הארץ נלחמות במעלימי המס – גם אם מדובר בסכומים קטנים. עובדי רשות המסים בודקים האם בעלי מסעדות וחנויות מקלידים את כל המכירות בקופה הרושמת, ובודקים את ההוצאות גם בגני ילדים ובעסקים קטנים – מאוד קטנים לעתים. המטרה: לצמצם את היקף ההון השחור

נלחמים בהון השחור, אילוסטרציה (רויטרס)

רשויות המס לוקחות ברצינות את המבצע נגד מעלימי המס, והן פושטות גם על עסקים קטנים שמעלימים מס בסכומים קטנים יחסית. בין השאר משרד מס ההכנסה בפתח תקווה פשט בשבוע שעבר על גן ילדים, דוכן למכירת ביצים וחנות לציוד משרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בגן ילדים בפתח תקווה נמצאו המחאות על סך של 26 אלף שקלים, המחאות שהגן לא הוציא להן קבלות או חשבוניות. בדוכן למכירת ביצים נמצאו בקופה 1,020 שקלים שהתקבלו ביום הביקורת ולא נרשמו בקופה, ובנוסף נמצא כי בעל הדוכן לא פתח תיק ברשות המסים כנדרש.

אנשי המשרד ערכו קנייה במסעדה בראש העין - קנייה שלא נרשמה בספרי המסעדה. בעל המסעדה אמר כי הוא התכוון לרשום מאוחר יותר את הקנייה, והוא לא עשה זאת בשל לחץ של סועדים בעת הביקורת. גם קניית ביקורת בחנות לכלי כתיבה בכפר קאסם לא נרשמה.

בחודשים האחרונים פתחו ברשות המסים במבצע שלווה בקמפיין ציבורי נגד מעלימי מס, כולל נגד מי שמעלים כסף מהמדינה בסכומים קטנים יחסית. המשטרה מעריכה כי יותר מ-20% מהכלכלה הישראלית נעשית ב"שחור", ללא דיווח לרשויות המס, מה שגורם למדינה נזק עצום בעשרות מיליארדי שקלים.