שר הפנים סער חתם על התקנות להכפלת הארנונה ל"דירות רפאים"

שר הפנים סער חתם על התקנות המאשרות הכפלת הארנונה לדירות שאינן נמצאות בשימוש במשך כ-9 חודשים, ובקרוב יובאו להשלמת אישורן באוצר. המטרה: לעודד את השכרת אותן הדירות ולהגדיל את ההיצע בשוק הנדל"ן

שר הפנים חתם על התקנות, יועברו לאישור לפ (מורן כץ, חדשות 2)

מנסים להילחם בבועת הנדל"ן: שר הפנים גדעון סער עידכן היום במהלך ישיבת הממשלה כי חתם על התקנות שלפיהן ייגבה כפל ארנונה על "דירות רפאים" - דירות שאינן בשימוש. הוא הוסיף כי התקנות הועברו לשר האוצר יאיר לפיד לשם השלמת התהליך, ולאחר מכן יועברו לאישור ועדת הכספים של הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קביעת התקנות נעשתה בהתאם ליישם דוח הוועדה לשינוי חברתי (דוח טכרטנברג) בעניין "הרחבת היצע הדיור בבנייה הקיימת באמצעות שינוי כללי הארנונה". במסגרת זו הוחלט כי שרי הפנים והאוצר יתקנו את התקנות בעניין הארנונה ברשויות המקומיות באופן שייקבע סיווג חדש למבנה מגורים שאינו בשימוש. מטרת התקנות החדשות היא לעודד את השכרתן של הדירות הפנויות.

חתם על התקנות. סער (חדשות 2)

בהתאם לכך גיבשו משרדי הפנים והאוצר תקנות הקובעות כי בעתיד ייגבה תשלום ארנונה כפול עבור דירות מגורים שלא יהיה בהן שימוש במשך תשעה חודשים. כמו כן נקבע כי התקנות יותקנו כהוראת שעה למשך תקופת זמן של כשנתיים, שבמהלכן ייבחנו יישומן והשפעתן על שוק הדיור. עוד נמסר כי נוסח התקנות אושר על ידי משרד המשפטים.