נובל אנרג'י: "סימני גז משמעותיים ב'כריש 1'"

חברת דלק וענקית האנרגיה האמריקנית מדווחות על כך שהגיעו ל"שכבת המטרה" בקידוח "כריש 1", הממוקם כ-75 קילומטרים מצפון-מערב לחיפה. "השותפות הגיעה למסקנה כי בקידוח נתגלו סימני פטרוליום (גז טבעי) משמעותיים, וזאת בעקבות דיווחי המפעילה, המתבססים על בדיקות שבוצעו במהלך הקידוח", נכתב בהודעה מטעם החברות

קבוצת דלק ונובל אנרג'י דיווחו הערב על סימני גז משמעותיים בקידוח "כריש 1" - הממוקם כ-75 קילומטרים צפון-מערבית לחיפה. לדבריהן, הגיע הקידוח לשכבת המטרה - בעומק של 4,790 מטרים מתחת לפני הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קידוח כריש 1 הגיע לעומק סופי של כ-4,790 מטרים מפני הים (כולל עומק מים)", נכתב בהודעה. "השותפות הגיעה למסקנה כי בקידוח נתגלו סימני פטרוליום (גז טבעי) משמעותיים, וזאת בעקבות דיווחי המפעילה, המתבססים על בדיקות שבוצעו במהלך הקידוח".

"בשלב זה מבוצעות עבודות ייצוב ושימור של חור הקידוח, וזאת על-מנת לאפשר ביצוע לוגים באמצעות כבל הכוללים בדיקות חשמליות, סייסמיות ומגנטיות וכן בדיקות של הרכב הגז הטבעי, הסלעים והנוזלים במאגר", מסרה דלק. "יצוין, כי בדיקות הלוגים באמצעות כבל מקיפות ומדויקות יותר מבדיקות לוגים תוך כדי קדיחה, ולפיכך תוצאותיהן עשויות להביא לשינוי מהותי בהערכות, לרבות באומדן עובי השכבות".

"מדובר בעוד הוכחה לכוחה של תעשיית הגז הישראלית ולפוטנציאל הגז הגדול שקיים לאורך חופי מדינת ישראל, ועלינו לשמור על המומנטום", מסר יו"ר דלק קידוחים, גדעון תדמור. "הבשורה מכריש מצטרפת לגידול בכמויות הגז בלוויתן רק לפני שבועיים. הביטחון האנרגטי של ישראל מתעצם עם כל גילוי ואל לנו לעצור את המומנטום שנוצר להקמת תעשיית גז טבעי ישראלית משגשגת שתכניס לקופתה של מדינת ישראל מאות מיליארדי שקלים בעשורים הקרובים שכן המדינה נהנית ממיסים ותמלוגים בשיעור של כ-60%".

שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, מיהר לשגר הודעה ובה בירך על הפרסום: "אני מברך על ההודעה לגבי מאגר 'כריש'. הגדלת היצע הגז הטבעי במאגרים יאפשר לספק יותר גז טבעי למשק המקומי ולהגדיל את הכנסות המדינה שיופנו להשקעות בחינוך, ברווחה, בבריאות, להשקעות בנגב ובגליל לטובת אזרחי ישראל".