מאות מפגינים מול משרד ראש הממשלה: "שרדנו פיגועים, לא נשרוד את הגזירות"

שתי הפגנות התקיימו בירושלים במחאה על העלאת המע"מ על התיירות הנכנסת ועל יוזמת ייצוא הגז. המפגינים הניפו שלטים וקראו: "ללא תיירים נשאר מובטלים". שר התיירות לנדאו: "מישהו פתאום התעורר אחרי שלא ישן טוב בלילה"

מאות מפגינים נאספו הבוקר מול משרד ראש הממשלה, לשתי הפגנות, כדי למחות על גזירות העלאת המע"מ על התיירות הנכנסת לישראל, והתוכנית לייצוא הגז מהמדינה. שר התיירות עוזי לנדאו, שהגיע למקום, התריע: "אנשים ימצאו את עצמם מובטלים בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שרדנו מלחמות ופיגועים, אבל הגזירות האלה יפגעו בנו מאוד - ככה זה כשפוגעים בנו מהבית", אמרה דבורה, מדריכת תיירים, לחדשות 2 באינטרנט. בין המפגינים המוחים נגד המע"מ על התיירות: סוכני נסיעות, עובדי מלונות, עובדי מסעדות, נהגי מוניות ועובדים נוספים מסקטורים שונים בתיירות החוששים מהפגיעה הצפויה בהכנסות. "ללא תיירים נישאר מובטלים", קראו העובדים במהלך המחאה.

שר התיירות שהגיע למקום אמר כי יצביע נגד הגזירות על הענף. "זה מעשה לא אחראי", אמר לנדאו. לדבריו, את הכסף החסר מול הגירעון שנוצר יש להחזיר דווקא דרך חיזוק התיירות. "פתאום התעורר מישהו שלא ישן טוב בלילה", הפנה השר אצבע מאשימה אל האוצר.

מפגיני תנועת מרצ ובראשם ח"כ ניצן הורוביץ מחו על הנזקים הצפויים מיוזמת ייצוא הגז. "חוששים לגעת בחזקים ושוב פוגעים באלה שקל לפגוע בהם", אמר ח"כ הורוביץ לחדשות 2 באינטנרט. לדבריו, לפיד מפחד לגעת בטייקונים ובמקומות בהם נמצא הכסף הגדול.