מתחילת השנה: הדירות התייקרו ב-6%

ברקע גזירות התקציב והנטל הכבד על מעמד הביניים, נראה כי המצב בשוק הדיור רק הולך ומחמיר: משרד השיכון והבינוי פרסם נתונים, שלפיהם מתחילת השנה חלה עלייה במחירי הדירות בשיעור של 6% - בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. השר אריאל: "יש לנקוט צעד חריג לייצוב"

בצל הזעם הציבורי על גזירות התקציב הצפויות - מחירי הדיור רק ממשיכים לעלות: על פי נתונים חדשים שפרסם משרד הבינוי והשיכון, המחירים עלו מתחילת השנה ב-6 אחוזים, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחיר הממוצע של דירה חדשה ברבעון הראשון של 2013 עמד על מיליון שקלים וחצי. בנוסף, נרשמה עלייה במחירי דירות יד שנייה - כשהמחיר הממוצע עומד על כמיליון ו-100 אלף שקלים.

עוד עולה מנתוני משרד השיכון, כי העלייה המשמעותית ביותר במחירי הדירות נרשמה באשדוד, שם נסקו המחירים ב-32%. גם בקריית מלאכי המצב דומה, שכמחירי הדירות החדשות עלו ב-28%. בתל אביב עלו המחירים ב-24%, בצפת 22.6% ובעכו 20.2%.

שר השיכון אורי אריאל ומנכ"ל משרדו עורך הדין שלמה בן אליהו אמרו בעקבות הנתונים כי "משרד השיכון יציע לקבינט הדיור לנקוט צעד חריג על מנת לייצב את מחירי הדיור". עם זאת, הם לא פירטו לגבי הצעד שאותו יבקשו לקדם.