צפו: עסקת מיליונים בבר המצווה?

הרחק מחדרי הישיבות ועורכי הדין נפגשו היום איש העסקים נוחי דנקנר והמשקיע הפוטנציאלי ב-IDB אדוארדו אלשטיין – בבר המצווה של בנו של האיש שחיבר ביניהם – הרב יאשיהו פינטו. כל הצדדים נראו מחויכים – אולי לקראת השלמת העסקה - הזרמת מיליונים מצד אלשטיין

בעיצומה של הסערה סביב הסדרי החוב של הקבוצה שבראשה הוא עומד, התפנה הבוקר נוחי דנקנר להפוגה קלה ביותר - להתפלל, לחגוג וגם לעבוד בבר המצווה של בנו של הרב יאשיהו פינטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצד דנקנר היה גם מי שרבים רואים בו המושיע של איי.די.בי., איש העסקים אדוארדו אלשטיין - גם הוא חסידו של הרב. שניהם נפגשו הבוקר בטקס העלייה לתורה של בכורו של מי שמכונה גם "רבם של הטייקונים".

"איי.די.בי. תשרוד. אנחנו נתגבר על כל המכשולים", אמר דנקנר במהלך האירוע. "אנחנו עושים הכל כדי להצליח בזה. אנחנו עובדים יומם ולילה. הרשיתי לעצמי לעשות הפסקה קטנה, לבוא לבר המצווה כאן ואני עוד מעט חוזר למשרד".

דנקנר בבר המצווה (חדשות 2)

באירוע הזה, שנערך הבוקר באשדוד, הייתה גם נוכחות פוליטית מכובדת למדי. גם איש העסקים אילן בן דב, שמתמודד עם צרות משלו, לא נפקד. "הקדוש ברוך הוא ייתן לכם, רבי אדוארדו (אלשטיין), כל מה שיש לנו בלב עליכם. אתם יודעים מה הקשר הנפשי שיש בינינו", פנה הרב פינטו אל איש העסקים במהלך האירוע.

"כל בעלי החוב יקבלו את כספם בחזרה"

זה אולי אחד החיבורים המוזרים ביותר בעולם העסקים, בטח כשמדובר בטייקונים בסדרי הגודל הללו. הרב יאשיהו פינטו היה הדמות הרוחנית שקישרה בין דנקנר לאלשטיין באופן כמעט אגבי, במהלך מסע תפילה על קברי צדיקים בבולגריה. שבועות ספורים לאחר מכן כבר הייתה חתימה ראשונה, אבל לא סופית. לסגירת העסקה ובעיקר להזרמת הכסף מחכים מאוד דנקנר ובעלי החוב.

אלשטיין בחגיגת בר המצווה (חדשות 2)

"יש לנו הרבה מאוד אתגרים שהם גם בחברות התפעוליות, אבל לצערי עכשיו בעיקר במתן פתרונות פיננסיים הולמים מחברות האחזקה, באופן כזה שכל בעלי החוב שלנו יקבלו את כספם בחזרה", אמר דנקנר. "זה לא יקרה מיד, זה יקרה על פני תקופה, על פני פרק זמן מסוים, אבל זו המשימה שלי".

לאחר בר המצווה נועד אלשטיין עם כמה מהנציגים של בעלי האג"ח. גורמים המקורבים לעסקה מספרים שהיא אכן קרובה מאוד לסגירה. קצת קשה להאמין, אבל הצומת הכל כך קריטי לאחת הקבוצות הגדולות והחשובות במשק, נמצא הרחק מרואי החשבון והמגדלים של תל אביב.