לפיד על המחאה נגדו: "אתם מפגינים נגד עצמכם"

אחרי הביקורת הקשה שהוטחה בו בעקבות הגזירות הצפויות בתקציב, אומר שר האוצר בריאיון ל"אולפן שישי" כי הוא מבין את הזעם של האזרחים, אך מבהיר: "מעמד הביניים הישראלי לא יכול להרשות לעצמו שהכלכלה הישראלית תתמוטט"

שר האוצר יאיר לפיד מגיב לביקורת החריפה שהוטחה בו בימים האחרונים, בעקבות פרסום תכנית הגזירות המתוכננות בתקציב המדינה לשנים 2013-2014. בריאיון שישודר מחר בתכנית "אולפן שישי" אומר לפיד כי הוא מבין את זעם האזרחים, אך סבור שהמבקרים את תכנית הקיצוצים פוגעים בעיקר בעצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתאפק שלא ללבוש שוב את הטי שירט השחורה, לצאת לכיכר עם המגפון ולשאול אותם נגד מי אתם מפגינים?", אמר לפיד לאחר קיתונות הביקורת שספג בימים האחרונים. "אתם מפגינים נגד מקום העבודה שלכם? נגד הכלכלה שלכם? אתם מפגינים נגד עצמכם".

"אני מבין את הכעס של האזרחים", הוסיף שר האוצר, "האזרחים ברחוב צריכים לכעוס על מישהו. אני ידעתי את זה כשנכנסתי לתפקיד - זה בא עם הג'וב. יש דבר אחד שמעמד הביניים הישראלי לא יכול להרשות לעצמו וזה שהכלכלה הישראלית תתמוטט. מעמד הביניים הישראלי לא יוכל לעמוד בתשלומי המשכנתא ובאוברדרפט".

"לא מתרשם מבעלי ניסיון"

בנוגע לטענות, שלפיהן מינויו לשר האוצר הוא כמו מינוי עמיר פרץ למשרד הביטחון אמר לפיד כי "אני מכיר את התיאוריה שלפיה במשרד האוצר צריך לשבת פוליטיקאי עם ניסיון. אני לא מתרשם מבעלי הניסיון. זה שמישהו פוליטיקאי במשך 20 שנה זה לא אומר שהוא יתפקד טוב במשרד האוצר".

לפיד התייחס גם להכרזתו טרם הבחירות כי בכוונתו להתמודד על ראשות הממשלה ואמר: "אני לא מתמודד עכשיו לראשות הממשלה, אבל כן אמרתי שאעשה את זה לפני הבחירות. אין בחירות קרובות באופק ולא יהיו בחירות בקרוב כל עוד זה תלוי בי".

סערת הגזירות - הסיקור המלא:

מחצית מהציבור: מינוי לפיד - טעות

לפיד החזיר את ליף לרחובות: "גומרים אותנו"

לפיד: "אני מבין את הכעס - בסוף נוריד את יוקר המחייה"

יוזמה ברשת: אנלייק לשר האוצר לפיד

מחאה נגד לפיד: "לא סופר אותנו"