ראשי הערים מאיימים: "נפתח בשביתה בשבוע הבא"

במהלך כנס חירום שנערך היום הודיע יושב-ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, כי "אם לא יחול שינוי בתקציב עד יום שני - נשבית את מדינת ישראל". לדבריו הצטרף יושב-ראש מטה המאבק, איציק רוכברגר, שהפנה אצבע מאשימה לשר האוצר הקודם, שטייניץ: "יש להעמידו לדין"

במרכז השלטון המקומי לא אהבו, בלשון המעטה, את הצעת התקציב החדשה של שר האוצר, יאיר לפיד, ואנשי משרדו. הערב החליטו לפעול נגדו בנשק הכבד שברשותם - השביתה. מטה השלטון המקומי הודיע כי אם לא יחול שינוי בתקציב "נלך על כל הקופה - נשבית החל מיום שני הקרוב את כל מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמנהיגים מקומיים, יש לנו אחריות להגן על התושבים, ולא ניתן לפגוע בחלשים", אמר יושב-ראש השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, בכנס חירום של מטה המאבק במרכז השלטון המקומי. יושב-ראש מטה המאבק, ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר אמר: "המדינה חייבת לקחת אחריות על הגירעון הענק, ואני קורא להעמיד לדין את שר האוצר הקודם, יובל שטייניץ, על רשלנות במילוי תפקידו".

"בשיחות החוזרות ונשנות מול משרד האוצר הבטיחו לנו הבטחות שווא", סיפר רוכברגר. "האוצר מביא לקריסתן של הרשויות המקומיות ולכן נפתח בשביתה בלתי מוגבלת. אם צריך, גם התושבים ייצאו לרחובות. זהו תקציב לא אנושי".

"פגיעה ישירה ב-8.5 מיליון תושבי מדינת ישראל"

על פי הודעת מטה המאבק, תינתן למשרד האוצר ארכה להשיב ולנהל משא ומתן עד יום שני בשבוע הבא - "עד שנגיע להסכם המקובל על כל הצדדים בנוגע לתקציב השלטון המקומי".

"זהו ריטואל החוזר על עצמו", מסרו במטה המאבק. "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח כי מענקי האיזון לא ייפגעו והיקפם יישמר על 2.8 מיליארד שקלים ולמרות הבטחתו זו משרד האוצר החליט לקצץ 400 מיליון שקלים.  הפגיעה הזו היא פגיעה ישירה ב-8.5 מיליון תושבים במדינת ישראל שיצטרכו לשלם ארנונה יותר גבוהה, פחות שירותי חינוך וכיוצא בזאת".