יוזמה ברשת: אנלייק לשר האוצר לפיד

אלפי גולשים משתפים ביממה האחרונה סטטוסים ומָמים נגד מדיניותו הכלכלית של האוצר ואף קוראים לבטל את החברות בעמודו האישי. "כשהצבעתי 'יש עתיד' ושלחתי אותך למצוא את הכסף - לא חשבתי שתמצא אותו אצלי", כתב אחד מהם

נראה כי הגזירות הכלכליות הן הדבר היחיד שמעסיק היום את הציבור. היום, דקות לפני פרסום הצעת התקציב, התמלא דפו האישי של שר האוצר לפיד בפייסבוק בהודעות זעם - בעיקר מטעם בוחרי "יש עתיד" - שחלקם קוראים לבטל את ה"לייק" לעמודו של לפיד, במחאה על מדיניותו הכלכלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב הזעם הציבורי - המובא בדמותם של סטטוסים ביקורתיים וציניים - מופנה בעיקר לסטטוס האחרון שפרסם שר האוצר הנוגע לגזירות הכלכליות. מתברר כי הפוסט קיבל אלפי תגובות, ומי שיחפש - יתקשה למצוא הודעות המפרגנות לשר האוצר. יצוין כי לפיד עצמו אינו עונה למבקרים אותו ברשת.

(דף הפייסבוק: "ריקי כהן - מעמד הביניים הישראלי")

כך למשל, פרסם אחד הגולשים סטטוס בזו הלשון: "אני לא מאמין שבחרתי בך. כמו כל פוליטיקאי, גם אתה שקרן". גולשת אחרת הפנתה גם היא אצבע מאשימה כלפי לפיד, כשכתבה: "הכי קל זה לדפוק את העם, הכי קשה זה להתמודד מול 'אח שלך' בנט". ואילו מצביע מאוכזב אחר כתב ללפיד: "כשהצבעתי 'יש עתיד' ושלחתי אותך למצוא את הכסף - לא חשבתי שתמצא אותו אצלי".

לצד הסטטוסים, הועלו לרשת גם מֵמים (תופעה אינטרנטית), המציגים באור אירוני את מדיניותו הכלכלית של לפיד, ואחרים אף הרחיקו לכת עד כדי גבול ההסתה - והציגו אותו כ"פרעה" המודרני.