שמואל פלאטו שרון: "העניים יהיו עניים יותר"

הח"כ לשעבר תקף באיגרת שהעביר לידיו של שר האוצר את תכנית הקיצוצים אותה הוא עתיד לאשר עם הממשלה. "לפיד אגרסיבי, הוא לא מבין שאי אפשר לפעול על פי הראש כאשר מדובר כספי הציבור"

שמואל פלטו שרון (חדשות 2)

מלבד הביקורת שהפנו כלפיו חברי הכנסת מהאופוזיציה, שר האוצר סופג אש גם מכיוונים אחרים. חבר הכנסת לשעבר שמואל פלאטו שרון, תקף היום את תכנית הגזירות שלפיד הציג בפני הממשלה: "בעוד 6 חודשים מהיום, העניים בישראל יהיו עניים בהרבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב שהעביר ח"כ לשעבר לשר האוצר, כתב שרון: בעוד חצי שנה מצב השכבות החלשות יהיה בכי רע כתוצאה מהצעדים בהם נקט שר האוצר ואני צופה כניסה משמעותית של משפחות נוספות למעגל העוני. הגיע הזמן שכל הפוליטיקאים ובראשם שר האוצר יכריזו שבעניים אסור יותר לגעת.

שרון, הידוע גם בעיקר בשל הונו הרב המשיך לתקוף את אופן התנהלותו של שר האוצר. "יאיר לפיד אגרסיבי - הוא לא מבין שלא שניתן לפעול רק מהראש כאשר מדובר מכספי הציבור, אלא יש חובה לפעול גם מהלב כאשר מדובר בעם שלך. הוא טוען שהוא מבין שמדובר בגזרות קשות שמעוררות כעס ציבורי אבל למה הוא ציפה כאשר הוא פשוטו כמשמעו לוקח את הלחם מהפה של הילדים שלנו?!".

שרון הבהיר כי "למרות שלהחלטה להעלאת המע"מ ישנן השלכות משמעותיות, שכן מדובר בצעד שיהיה תקף לגבי כולם במידה שווה ללא יוצא מן הכלל, מדובר בצעד חשוב ואף הכרחי שהולך להכניס סכום כסף מאוד משמעותי לקופת המדינה ועל כן ייתכן שהיה בלתי נמנע. ויחד עם זאת אני סבור שיש מקצועות ומגזרים שצריך להוציא אותם מהכלל בהתייחס למע"מ ולשמור עליהם על מנת שהם לא יקרסו כליל".

יחימוביץ': בגידה בציבור העובד

בראש עדת מבקריו של לפיד, עמדה אתמול יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ'. לאחר פרסום ספר התקציב המלא במשרד האוצר,  אמרה יחימוביץ' כי התקציב הוא "בגידה בציבור ובעיקר שגיאה כלכלית נוראה שתביא למיתון במשק. זאת לא תכנית צמיחה. אני חשה צער עבור אותם אנשים שחייהם לא יהיו חיים עכשיו. העניים ביותר ישלמו עכשיו הכי הרבה מסים. זו שגיאה כלכלית קשה מאוד שתכניס את המשק למיתון נוראי".

"מה עושה כאן שר האוצר, יאיר לפיד? עוד מאותו דבר שעשה בנימין נתניהו, אבל עם הרבה פחות בושה - פיטורין, העלאת מע"מ, תוספת מס הכנסה של 1.5% על כולם, צמצום טיפולי שיניים לילדים - כמה אפשר להיות אכזרי?", הוסיפה. "פגיעה בקצבאות הילדים, קיצוצים קשים בחינוך, בבריאות, ברווחה".

לפי הודעה שהוציאה יו"ר האופוזציה, "זו תכנית דיכאון ומכות ולא תכנית צמיחה. הבור בתקציב נוצר כי איש לא העז לגבות ממקורות הגבייה המשמעותיים ביותר- ההון הגדול ומשום שהגזירות ויוקר המחיה והשחיקה בשכר פגעו קשות במעמד הביניים ובעניים והם הפסיקו לצרוך. לפיד ממשיך את אותה טעות קשה בדיוק אך באופן ברוטאלי וחסר בושה עוד יותר. הגרעון עובר מהכיס של הממשלה- לכיס של האזרח".