איפה הכסף? אולי באתר החדש של משרד האוצר

אחרי כל המכות הכלכליות שמצפות לנו הנה תקווה אחת: אולי מגיע לכם כסף. עשרה מיליארד שקלים מחפשים בעלים. חסכונות ופיקדונות נשכחים ש"הלכו לאיבוד". באתר חדש של משרד האוצר תוכלו לבדוק מעכשיו ועד סוף השנה - איפה הכסף?

ביום בו מודיע משרד האוצר על שורה של גזירות וקיצוצים הוא גם משיק אתר חדש שיגלה לנו האם קיימים, עבור כל אחד ואחד מאיתנו, כספי חסכונות נשכחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקמפיין חדש שהשיק המשרד נראים תיירים משועממים באוטובוס עד שהמדריך מפנה את תשומת ליבם להר של כסף שנמצא לפניהם. בהר הזה יושבים להם החסכונות הפנסיונים של רבים מאזרחי ישראל כספים שכלל לא מודעים לקיומם.

בין אם הדבר קרה בעקבות החלפת כתובת מגורים, מקום עבודה, או כספי ירושה עלומים. " האומדן שלנו הוא למעלה מ-10 מיליארד שקלים שהם כספים לא משויכים, שאנשים לא יודעים שהם קיימים על שמם", אומר פרופ' עודד שריג הממונה על אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

על מנת להחזיר את אותם מיליארדים לבעליהם השיקו היום במשרד האוצר אתר חדש - בכתובת www.itur.mof.gov.il. הוא חינמי ופשוט לתפעול לאיתור אותם כספים נעלמים שרשומים על שמנו או על שם קרוב שנפטר.

איך זה עובד? מזינים את מספר תעודת הזהות ואת תאריך הנפקתה, עונים על כמה שאלות פשוטות והחסכונות הפנסיונים שבשרותינו, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל נחשפים, יחד עם פרטי ההתקשרות לגוף הפיננסי שמחזיק בכסף שלנו.

"יהיו שני סוגים של אנשים שימצאו כסף", מסביר בועז ים, אקטואר ומומחה לפנסיה. "חלקם ימצאו סכומים על עבודות מזדמנות שהם שכחו מקיומם, אך בודדים יכולים למצוא כספים שהורישו להם אימא ואבא אחרי מותם וכאן כבר מדובר בסכומים שיכולים להגיע עד מאות אלפי שקלים".

האתר שהושק היום יהיה פתוח רק עד סוף השנה מטעמי חיסיון מידע - ניתן להגיע אליו דרך אתר משרד האוצר בתהליך פשוט וקצר.