הסכם עיני-לפיד: ויתור על תוספת 1% בשכר העובדים

לפיד הסיר עוד מכשול? אחרי ההסכמה העקרונית, נועדו הצוותים המקצועיים של שר האוצר ויו"ר ההסתדרות וההערכה היא כי בימים הקרובים ייחתם הסכם. במסגרת ההבנות, יוותר עיני על תוספת לעובדים המוערכת בסכום של 900-800 מיליון שקלים. בתמורה לא יהיה מיסוי על קרנות ההשתלמות או מגבלות בחוק על זכות השביתה

נדמה כי שר האוצר הטרי מצליח לכבות את כל השריפות בדרך להנחת חוק תקציב על שולחן הממשלה. אחרי שאתמול חתמו שר האוצר יאיר לפיד ויו"ר ההסתדרות עופר עיני על הסכם עקרוני בראשי תיבות, היום נפגשו הצוותים של השניים ומסתמן כי תתאפשר חתימה על הסכם סופי כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוקד ההסכם עומד ויתור של ההסתדרות על תוספת של אחוז אחד לשכרם של עובדי המגזר הציבורי. התוספת מוערכת בסכום של 900-800 מיליון שקלים, והיתה אמורה להיכנס לחשבון הבנק של העובדים בתחילת חודש יולי הקרוב.

האוצר מנגד וויתר על שני סעיפים: לא יהיה מיסוי של קרנות השתלמות, או הגבלה בחוק על זכות השביתה. המשמעות היא כי לפיד הסיר את מכשול ההסתדרות לקראת העברת חוק התקציב בכנסת. במקביל, הצליח שר האוצר להגיע גם להבנות עם עמיתיו במשרד הביטחון ובמשרד התחבורה על קיצוץ בתקציביהם.

לפיד ועיני נועדו אתמול על רקע איומי ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה במשק ולפתוח בשביתה כללית. בהודעה משותפת מטעם דוברות ההסתדרות והאוצרשיצאה לאחר הפגישה הובהר כי היא "התנהלה באוירה חיובית" והושגה התקדמות במגעים בין הצדדים.