לפיד ועיני נפגשו: היום לא יוכרז סכסוך עבודה במשק

שר האוצר ויו"ר ההסתדרות נפגשו הלילה בניסיון להגיע להסכמות לקראת דיוני התקציב ולאור איומי ההסתדרות על השבתה במחאה על הגזירות המתוכננות. השניים הגיעו להבנות ראשוניות ולפיכך – לא יוכרז היום סכסוך עבודה במשק

השביתה מושבתת - לפחות בינתיים: שר האוצר יאיר לפיד ויו"ר ההסתדרות עופר עיני, נועדו אמש לפגישה ממושכת לקראת דיוני התקציב הקרובים על רקע איומי ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה במשק ולפתוח בשביתה כללית. אלא שכעת נדמה שהשביתה המתוכננת תידחה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה משותפת מטעם דוברות ההסתדרות והאוצרשיצאה לאחר הפגישה הובהר כי היא "התנהלה באוירה חיובית" והושגה התקדמות במגעים בין הצדדים. לפיכך, הבהירו בהסתדרות כי בישיבת הנהגת הארגון שתתקיים היום, לא תידון סוגיית ההכרזה על סכסוך עבודה בשלב זה.

בהסתדרות התכוונו להכריז היום או מחר על סכסוך עבודה במשק לאור הגזירות המתוכננות ובעיקר עקב כוונת האוצר לקצץ בשכר במגזר הציבורי.  אם היה מוכרז היום סכסוך עבודה במשק, המשמעות הייתה שניתן היה לפתוח בשביתה בתוך שבועיים.

עם זאת, איום השביתה אינו יורד מהפרק. אנשי הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי כבר שוקדים על ניסוח העילות לסכסוך, כפי שיוגשו כמקובל לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה והמסחר. בנוסף, עובדים שם בעיקר על הטיעונים והנימוקים שיידרשו לספק במקרה של פנייה מצד המדינה וארגוני המעסיקים לבית הדין הארצי לעבודה.