טיטות חוק ההסדרים: לפטר מנהלי בתי חולים

האם בקרוב יפוטרו מנהלי בתי החולים תל השומר ואיכילוב? כך לפחות טיוטת חוק ההסדרים שנחשפה היום וקובעת כי כהונת מנהלי בתי חולים תוגבל ל-6 שנים בלבד. המנהלים בתגובה: "המסמר האחרון בארון הקבורה של מערכת האשפוז". גורם במשרד הבריאות: "במשרד האוצר מנסים לסגור חשבון"

מטיוטת חוק ההסדרים עולה כוונה של משרד האוצר להדיח מנהלי בתי חולים: ייתכן שהמנהלים של בתי החולים תל השומר ואיכילוב יפוטרו בקרוב, כי על פי הטיוטה החדשה כהונת מנהלי בתי חולים תוגבל לשש שנים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרופ' גבי ברבש מנהל את איכילוב כבר 18 שנים ואילו פרופ' זאב רוטשטיין מנהל את בית החולים שיבא תל השומר כבר תשע שנים. מדובר בשני רופאים בכירים ומוערכים במערכת הבריאות שבעבר לא היססו למתוח ביקורת על משרד האוצר.

בכיר במשרד הבריאות אמר כי "כנראה שבמשרד האוצר מנסים לסגור חשבון עם מי שמתח ביקורת על משרד האוצר גם במהלך משבר הרופאים המתמחים".

פרופ' רוטשטיין וברבש הגיבו ביחד ואמרו כי "ההצעה מהווה את המסמר האחרון בארון הקבורה של מערכת האשפוז הציבורי בישראל. הסעיף הנקמני במנהלי בתי החולים המכוון לפגוע במי שעמד והגן על מערכת האשפוז הציבורית הוא הסעיף הכי פחות מזיק שיש בהצעת חוק ההסדרים".

במשרד האוצר לא התייחסו רשמית לדברים, אך אמרו שייתכן שבנוסח הסופי של החוק הסעיף המדובר לא יופיע.