עוד בתכנית הגזירות: מס על הפנסיה למרווחים יותר מ-20 אלף שקלים

לאחר הצגת מתווה לפיד בנוגע לתקציב השנתי, נראה כי בנוסף להעלאת המסים שעליה הוכרז - יוטל מס הפנסיה על מעבירי משכורת של 20 אלף שקלים ומעלה, ולא 45 אלף שקלים - כפי שנהוג היום. כמו כן, נראה כי יבוטל הפטור ממס על שירותים הניתנים לתיירים

למרות מה שנטען בממשלה הקודמת, מתברר שחסר הרבה מאוד כסף בקופה הציבורית ונראה כי רשימת הגזירות הכלכליות עדיין לא הושלמה סופית. במשרד האוצר ממשיכים לגבש את תכנית הקיצוצים, והנה כמה צעדים חדשים: הקטנת תקרת המס על הפרשות הפנסיה וככל הנראה גם ביטול הפטור ממע"מ לתיירים. עם זאת, נראה כי הפטור ממע"מ באילת יימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המסתמן, משרד האוצר מתכנן להטיל מס על הפרשות הפנסיה של עובדים המרוויחים 20 אלף שקלים ומעלה. זאת בניגוד למס שמוטל היום על עובדים המרוויחים משכורת של 45 אלף שקלים ומעלה.

דבר נוסף שמתכנן האוצר נוגע לביטול הפטור ממע"מ באילת: לפי שעה, נראה כי הנושא לא יקרום עור וגידים, אך האוצר מנסה להביא לכך שיבוטל הפטור ממס על שירותים הניתנים לתיירים - והמס שייגבה יעמוד על 18%.

התקציב: העלאת מסים בחמישה מיליארד שקלים

בשבוע שעבר הציג שר האוצר יאיר לפיד את מתווה תקציב המדינה לשנים 2014-2013, בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר.

בפגישה, שהתקיימה בנוכחות בכירי משרד האוצר, הוצגה תוכנית לביצוע קיצוצים נרחבים בהיקף של 18 מיליארד שקל והעלאת מסים ב-5 מיליארד שקלים. מתווה התקציב כולל גם רפורמות מבניות במשק.

על פי המתווה, הגירעון בשנת 2014 יעמוד על 3%-3.25% מהתוצר. מדובר בפשרה בין לפיד ופישר שכן הנגיד התעקש על גירעון של 3% מהתוצר ואילו לפיד ביקש להעלות את יעד הגירעון לכ-3.5%. כמו כן, בעלי שכר גבוה יאבדו את הפטור ממס ממנו הם נהנים במוצרים פנסיוניים, דוגמת קופות הגמל.