יו"ר ההסתדרות עיני מאיים: השביתה הבאה בדרך

יומיים אחרי סיום השביתה בנתב"ג ויו"ר ההסתדרות כבר מסמן את המטרה הבאה - הקרב על תקציב המדינה. עיני פנה הבוקר במכתב בהול לרה"מ ולשר האוצר וקרא להם "כנסו למו"מ מיידי על הסכם או שננקוט בכל האמצעים"

השביתה הבאה בדרך? עיני מאיים (חדשות 2)

השביתה הבאה בדרך? יומיים לאחר סיומה של שביתת התעופה שסגרה את השמיים, יו"ר ההסתדרות עופר עיני משגר איום חדש לפתחם של ראש הממשלה ושר האוצר. במכתב בהול ששלח לנתניהו ולפיד, התריע עיני כי אם לא ייפתח מו"מ מיידי עם ההסתדרות בנוגע לתקציב החדש - השביתה הגדולה הבאה כבר בדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיימות גזרות כלכליות קשות שיש בהן לפגוע במצבו הכלכלי של ציבור העובדים והגמלאים, ציבור הנאנק כעת תחת עול כבד ומהווה את מעמד הביניים כמו גם את המעמד הנמוך", כתב עיני. "אנו מתנגדים בכל תוקף לדרך התנהלות חד צדדית זו. אין מי שיגן על מאות אלפי עובדים אלו ומשקי הבית שהם מכלכלים בעמל כפיהם. הם שמים מבטחם בהסתדרות כי היא תגן עליהם ותעמוד על זכותם לחיות ולהתפרנס בכבוד", הבהיר יו"ר ההסתדרות.

במכתבו התייחס עיני למצב לפיו הסכם השמיים הפתוחים אושר בממשלה ללא התייעצות עם העובדים ואמר כי לא יהיה מוכן שמצב כזה יחזור על עצמו. "אנו מתנגדים בכל תוקף לדרך התנהלות חד צדדית זו ולכל פגיעה בציבור העובדים והגמלאים. במידה ולא יתקיים מו"מ מיידי עם העובדים, ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו", הזהיר עיני.

רק לפני כשנה השביתה ההסתדרות את המשק במחאה על הכוונה לבצע קיצוצים כואבים בתקציב המדינה שהיו אמורים לפגוע קשות במעמד הביניים והאוכלוסיות המוחלשות. כעת, מאיימת ההסתרות בשביתה נוספת וכוללת שעלולה לשתק את המשק כולו - זאת במחאה על הגזירות הקשות המתוכננות.