עשו אקזיט: פרולור ביוטק הישראלית תימכר לאופקו הלת' האמריקנית תמורת 480 מיליון דולר

עסקת ענק בתעשיית הביומד הישראלית. חברת פרולור ביוטק תימכר בעסקת מניות לאופקו הלת' האמריקנית תמורת סכום ענק של כחצי מיליארד דולר. לחברת אופקו 3 תרופות לשווקים גדולים הנמצאות בשלבי ניסוי

עסקת ענק בביומד הישראלי (פרולור ביוטק)

עסקת ענק בביומד הישראלי. "אופקו הלת'" האמריקנית וחברת פרולור ביוטק הישראלית, חברה ביופרמצבטית המתמקדת בפיתוח ובמסחור של גרסאות ייחודיות ארוכות-טווח של חלבונים רפואיים המאושרים לשיווק, הודיעו היום על הסכם מיזוג סופי לפיו אופקו תרכוש את פרולור בסכום של 480 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העסקה שאושרה על ידי מועצות המנהלים של שתי החברות, תושלם על פי הצפי לקראת סוף שנת 2013. חברת אופקו, נסחרת בוול סטריט לפי שלווי של כ-2.2 מיליארד דולר, מתמקדת בפיתוח מוצרים לגילוי, מניעה וטיפול במגוון רחב של מחלות.

לחברה שבראשה עומד ד"ר פיליפ פרוסט המשמש גם כיו"ר כפרולור ו"טבע", תרופות לשווקים גדולים הנמצאות בניסויי פאזה שלישית, הכנסות קיימות ממכירת תרופות, וטכנולוגיות ומוצרים דיאגנוסטים לזיהוי וגילוי מוקדם של מחסור בויטמין D, סרטן הפרוסטטה, טסטוסטרון ואלצהיימר (בשיתוף עם ענקית התרופות בריסטול מאייר סקוויב).

פרוסט: נכסים בעלי ערך רב אשר ישלימו את האסטרטגיה של אופקו

"עסקה זו תואמת את מטרתה המוצהרת של אופקו להרחיב את מגוון התרופות פורצות הדרך בפלחי שוק מיוחדים", אמר היום פרוסט לאור החתימה על העסקה. "ביחד עם התרופות המפותחות בפרולור, לאופקו יהיו 4 תרופות בניסויי פאזה שלישית ומגוון מוצרי דיאגנוסטיקה יחודדים בשלבים שונים של פיתוח. התרופות של פרולור לטיפול בחוסר בהורמון גדילה, בהמופיליה, בהשמנת יתר ובסוכרת, יחד עם הפלטפורמות הטכנולוגיות הייחודיות ומרכז המו"פ היעיל של החברה, מהווים נכסים בעלי ערך רב, אשר ישלימו באופן משמעותי את האסטרטגיה של אופקו".

גם שי נוביק, נשיא פרולור, הביע אופטימיות מהעסקה. "אנו מאמינים כי העסקה משקפת את הערך שיצרנו בפרולור, ומעניקה למשקיעינו תנאים כלכליים אטרקטיביים, כמו גם את ההזדמנות להמשיך ולהשתתף בהצלחתה של אופקו", אמר.