לפיד מדבר על רפורמות, אך לא על העלאות המסים

טיוטת חוק ההסדרים נחשפה ולפיד מדבר על הרפורמות שהוא עתיד לבצע כדי להתמודד עם הגירעון עם התקציב. את ההודעות על הטלת המסים, הוא משאיר להזדמנות אחרת. בימים הקרובים, שרי הממשלה ידווחו בנוגע לעומק הקיצוץ שיצטרכו לבצע. קרן מרציאנו על שר האוצר והגזירות הכואבות

לאחר שביממה שעברה עסק לפיד בעיקר בהתנגחויות עם חברי הכנסת החרדים, מאמש החל שר האוצר לדבר על כלכלה. לפיד סוף סוף מתייחס לתכנית התקציבית הגדולה, ובעיקר לשורת הגזירות שאותן יצטרך להביא בימים הקרובים לאישור הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפיד דיבר בעיקר על נכונותו לביצוע מהלכים גדולים. בין השאר ציין כי הוא מתכוון להילחם בוועדי העובדים הגדולים והבהיר כי הוא עתיד לבצע רפורמות גדולות במיוחד. יחד עם זאת, לפיד טרם פירט באילו צעדים הוא עתיד לנקוט בתחום.

שר האוצר החדש גם אמר כי הוא מתכוון לטפל במספר מקורות ממשלתיים בזבזניים בכדי להביא לחיסכון בתקציב המדינה. בין השאר, הביא כדוגמה את תאגידי המים, שטיפול בהם עשוי להביא לדבריו להוזלה משמעותית בתעריפי המים אותם אנו נאלצים לשלם.

קיבלו ח"ח, יעלון וגנץ (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ויש גם מי שזוכה לפרגון, לפיד זרק מילה טובה למערכת הביטחון - לדבריו, קיים שיתוף פעולה הדוק וטוב יותר מול הגורמים במשרד הביטחון העתיד לקצץ סכום של 3-4 מיליון שקלים מתקציבו. לפיד טוען כי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל בני גנץ מבינים את הצורך העמוק בביצוע קיצוץ חד בתקציב המשרד כפי שמעוניין לפיד לבצע.

בימים הקרובים: שרי הממשלה יתבשרו על עומק הקיצוץ במשרדיהם

למרות זאת, ישנה חשיבות גדולה לדברים שלפיד עדיין לא מדבר עליהם. הוא לא מדבר על הצורך הגדול בהטלת מסים שיגדילו את הנטל על אזרחי המדינה. את ההצהרות על אופיים והיקפם, הוא שומר להזדמנות אחרת.

קרן מרציאנו (חדשות 2)
בינתיים, אנשי משרד האוצר צפויים להיפגש עם שרי הממשלה בנוגע לעומק הקיצוץ הנדרש בתקציב המתוכנן לשנה הקרובה. כל שר יתבשר על הסכום שאותו יצטרך לקצץ ממשרדו כדי לעמוד במסגרת הנדרשת. בנוסף, ניתן לשער כי גם הדיאלוג עם ההסתדרות יתחדש בימים האחרונים, זאת לאחר העכרת האווירה בעקבות רפורמת השמיים הפתוחים שיצאה לדרך השבוע. ואולם, על אף המילים הקשות שנאמרו, גם יו"ר ההסתדרות עופר עיני ושר האוצר הטרי לפיד מבינים היטב, כי יהיה עליהם לשבת בקרוב ולסגור את העניינים.