נחשפו פרטים חדשים מטיוטת חוק ההסדרים

לאחר הנאומים, מגיעים הקיצוצים: המימון הממשלתי לישיבות החרדיות יקוצץ בחצי, כך על פי הפרסום ב"ישראל היום". מטיוטת חוק ההסדרים לתקציב המדינה החדש עולה כי הממשלה תציב כתנאי למימון הישיבות את ההשתתפות במבחני המיצ"ב ולימוד מקצועות הליבה. עוד בטיוטת החוק: הנפקת מניות התעשיה הצבאית לציבור

קיצוץ בתקציבי הישיבות החרדיות, לפיד (רויטרס)

לאחר נאומו של לפיד במרכז למחקרי ביטחון לאומי, נחשפו כמה סעיפים מטיוטת חוק ההסדרים בתקציב החדש. "ישראל היום" פרסם כי בין השאר המימון למוסדות החינוך החרדים יקוצץ בחצי מהנהוג כיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, הממשלה תוסיף את ההשתתפות במבחני המיצ"ב וכן את לימודי מקצועות הליבה כתנאי למוסדות החינוך החרדים לקבלת המימון. טיוטת החוק כוללת קיצוץ של 340 מיליון שקלים בתקציבים המועברים לישיבות החרדיות.

במקביל צוין בטיוטה כי הסבסוד למעונות יום יינתן רק למשפחות שבהן שני ההורים עובדים וכי ישנו מיצוי של כושר ההשתכרות של ההורים. כך למעשה, מי שיזכה בסיוע יהיה "האדם העובד" בלבד. תנאי זה יחול כל אלו שיבקשו קבלת הקלות והנחות בתשלום הארנונה. כמו כן, תינתן עדיפות בדיור בר השגה למשקי בית שבהם שני בני הזוג עובדים ועומדים במבחן כושר ההשתכרות.

 מניות התעשיות הצבאיות יופרטו

 לא רק החרדים סופגים פגיעה בטיוטת החוק החדש. על פי הפרסום, חמישית ממניות התעשייה הצבאית ורפא"ל יופרטו ויונפקו לציבור. אמש התייצב שר האוצר מול באי כנס המכון למחקרי ביטחון לאומי, והתייחס בהרחבה גם לשינויים ולרפורמות שיאלץ לבצע בתקציב הביטחון

"הבור התקציבי הוא הזדמנות - מכריח אותנו להגדיר מחדש את סדר העדיפויות", אמר לפיד. "אין לנו ברירה. אנחנו לא יכולים רק לשייט משנה לשנה על טייס אוטומטי. אין לנו ברירה אלא לצלול לתוך כל סעיף ולתוך כל תקנה שעברה מאוחר בלילה, כשכלבי השמירה הלכו לישון", אמר לפיד.

דבריו של שר האוצר דומים מאוד לסטטוסים הארוכים שהוא פירסם בעמוד הפייסבוק שלו: "האדם העובד במדינת ישראל אינו במרכז העשייה של ישראל כבר לא מעט שנים. הוא רק משלם את החשבונות. אם התשלום הממוצע שמקבלת ישראל על משאבי הטבע שלה הוא נמוך במיוחד וכולכם יודעים שאני עדין עכשיו, אז מכרנו אתה אינטרסים של האדם העובד וצריך לשנות את זה. אם עשרות ומאות אנשים בריאים חיים מקצבאות שסידרו להם, אז מכרנו. אם קבוצות כוח קטנות שולטים בנמלים שלנו, אז בשמו של האדם העובד - מכרנו את האינטרס שלנו".