אפקט נוחי: "לאומי" הקפיא הליכים נגד חייבי משכנתאות

בזמן שסערה ציבורית מתחוללת סביב הכוונה למחוק את חובותיו של דנקנר, שלח בנק "לאומי" הודעה לעורכי הדין שמטפלים בחייבי המשכנתאות. "הקפיאו את הליכי הגבייה והפינוי נגדם בשל הרגישות הציבורית", נכתב

הלחץ הציבורי סביב מחיקת חובותיו של איש העסקים נוחי דנקנר השפיע גם על חייבי המשכנתאות. בשבוע שעבר שלח בנק "לאומי" הודעה לעורכי הדין שמטפלים בחייבי המשכנתאות וביקש להקפיא את ההליכים כנגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מבקשים להקפיא את כל הליכי הגבייה והפינוי נגד חייבי המשכנאתות בשל הרגישות הציבורית", נכתב בהודעה. התהליכים אכן הופסקו ולפי שעה ההוראה עדיין בתוקף.

ביום שישי האחרון ויתר סופית בנק "לאומי" על הכוונה למחוק לדנקנר חלק מהחוב האישי שלו. המהלך הגיע לאחר ביקורת ציבורית ופוליטית סביב המהלך. שר האוצר יאיר לפיד פנה למפקח על הבנקים דודו זקן בבקשה לבחון את ההסדר, ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' כינתה את הצעד"תקדים מסוכן של מדיניות אשראי בלתי אחראית".

"הפסיקו את הליכי הגבייה", ארכיון (רויטרס)

לפי הסדר החוב שתוכנן עם דנקנר, הסכים הבנק לוותר על בין 100 ל-200 מיליון שקלים החוב. בהודעה שפרסמה הנהלת הבנק הוסבר כי ההחלטה לסגת מהסדר החוב נבעה בין היתר מההערכות כי השקעתו של איש העסקים הארגנטינאי, אדוארדו אדלשטיין, בעסקיו של דנקנר, לא תצא לבסוף אל הפועל.

ההכרזה היוותה בשורה מרה עבור דנקנר, שכן ללא ההסדר יתקשה לצאת מהתסבוכת הפיננסית אליה נקלעה קבוצת איי.די.בי וכן החברות גנדן וטומהוק שבשליטתו.