צפו: בנו של לפיד יוצא אל המפגינים מול בית אביו וזוכה לתשואות

חמישי בערב, צפון תל אביב: עשרות מפגינים מתגודדים מול ביתו של שר האוצר במחאה על הגזירות הצפויות והקיצוצים הכואבים בצקציב המדינה. בעוד המפגינים נושאים שלטים וקוראים קריאות יצא אליהם במפתיע דווקא ליאור, בנו של השר החדש וכשהוא אוחז במגאפון קרא מהדף: "יש מי שמקשיב לכם"

באתי לעזרה: ליאור, בנו של שר האוצר יאיר לפיד יצא אל המפגינים שמחו שלשום על הגזירות הצפויות והרגיע אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד האב ימשיך לעסוק גם מחר בתקציב המדינה ובקיצוצים הנדרשים, אבל בהפגנת פעילי המאבק החברתי שהתקיימה שלשום מול ביתו בתל אביב, במחאה על הגזירות יצא אל המפגינים בנו, ליאור לפיד, בהתבטאות מעניינת.

"החלטתי להביא על עצמי את החובה להקשיב לכם", אמר לפיד הבן למפגינים, ואלה השביו לו במחיאות כפיים רבות ובקריאות התפעלות כמו "כל הכבוד", "גדול" ו"אוהבים אותך".

"הדברים שלכם לא נפלו על אוזן חירשת, ואנחנו משתדלים לעשות ככל יכולתנו לעזור לכל מעמד הביניים וכל השכבות החלשות".

עשרות המפגינים שהגיעו לחצר ביתו של שר האוצר ביקשו למחות על רשימת הקיצוצים והגזירות שיוגשו לאישור הממשלה בשבועות הקרובים. על פי הפרסומים והדיווחים בתקשורת, וגם על פי מספר סטטוסים שפרסם שר האוצר בעצמו בעמוד הפייסבוק שלו, אלה הולכות להיות גזירות קשות, גם לריקי כהן מחדרה וגם לאנשי המעמד הבינוני עליו דיבר לפיד במהלך קמפיין הבחירות.

כפי הנראה, לא יהיה מנוס מקיצוץ חד וכואב בקצבאות הילדים, כשהקצבה לכל ילד תעמוד על 140-165 שקלים לחודש. כמו כן, צפוי להיעשות קיצוץ דרמטי גם בתקציב הביטחון של 2-3 מיליארד שקלים.

גם קצבאות הילדים ייפגעו (חדשות 2)

נוסף על כך, צפויים להיפגע גם פרויקטים תחבורתיים, וגם שכרם של העובדים במגזר הציבורי. נראה כי בכל משרדי הממשלה ייעשו קיצוצים - אולי פרט לתקציב הרווחה.

המסים המתוכננים (חדשות 2)

עם זאת, בניגוד להבטחות ראש הממשלה לפני הבחירות - צפויה העלאת מסים. מס ההכנסה צפוי לעלות כבר השנה, וכך גם המע"מ. על פי המתוכנן, מס החברות צפוי לעלות באחוז, והדרג המקצועי לוחץ על שר האוצר לפיד לבטל את הפטור ממע"מ באילת, צעד שקשה לומר אם אכן יבצע.