הלחץ עבד: לאומי ביטל הסדר החוב עם דנקנר

בנק לאומי הודיע כי הוא מבטל את מתווה הסדר החוב שגיבש עם חברת גנדן, שבשליטתו של איש העסקים נוחי דנקנר. ההחלטה התקבלה לאחר שדירקטוריון הבנק התכנס היום לישיבה שדנה בנושא הסדר החוב של דנקנר, שלפיו הבנק ימחק 150 מיליון שקלים מחובות החברות הפרטיות שבשליטתו

המחאה הציבורית ניצחה את בנק לאומי - לפחות כך זה נראה כרגע: הבנק ויתר סופית על הכוונה למחוק לאיש העסקים נוחי דנקנר חלק מהחוב האישי שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דירקטוריון הבנק התכנס בצהריים לדיון מיוחד, שבמהלכו הבהירה המנכ"לית, רקפת רוסק-עמינוח, כי בתנאים שנוצרו - אין אפשרות לבצע את הסדר החוב שתוכנן עם דנקנר, הסדר שלפיו יוותר הבנק על בין 100 ל-200 מיליון שקלים החוב. בנק לאומי מתכוון לפעול כעת בדרכים אחרות על מנת לנסו ולהשיב אליו את הכסף.

בהודעה שפרסמה הנהלת הבנק עם תום הישיבה נמסר כי "מתווה ההסדר, שממילא לא הגיע לכדי הסכם, התייתר וכבר אינו עומד על הפרק". כמו כן, הסבירו בבנק כי ההחלטה לסגת מהסדר החוב נבעה בין היתר מההערכות כי השקעתו של איש העסקים הארגנטינאי, אדוארדו אדלשטיין, בעסקיו של דנקנר, לא תצא לבסוף אל הפועל.

"לאור ההתפתחויות האחרונות סביב עסקת אלשטיין-גנדן", נמסר בהודעה, "להערכת הבנק אפסו הסיכויים להתממשותה. כחלק מהתנאים להשקעת אלשטיין בגנדן, נדרש בין היתר, מכלול של הסדרים במערכת הבנקאית והפיננסית, אשר להערכת הבנק אינם ניתנים לגיבוש".

ההכרזה המגיעה מדירקטוריון בנק לאומי מהווה בשורה מרה עבור דנקנר, שכן ללא ההסדר יתקשה לצאת מהתסוכת הפיננסית אליה נקלעה קבוצת איי.די.בי וכן החברות גנדן וטומהוק שבשליטתו.