ללקוח הזה לא מוחקים חובות

הכוונה למחוק לדנקנר 150 מיליון שקלים מחובו האישי לבנק לאומי הצליחה היום להסעיר לא מעט אנשים. מדוע, הם שאלו, לדנקנר מוותרים על חובות של מיליונים ולאזרח הפשוט לא מוכנים לוותר על שקל מחובות של כמה אלפים? צפו בשיחה עם תושב המרכז שצפוי להיות מפונה ביתו בגלל חוב של כ-60 אלף שקלים לבנק

הכוונה של בנק לאומי למחוק 150 מיליון שקלים מהחוב האישי של איש העסקים נוחי דנקנר ממשיכה להסעיר את המשק. זה אומנם לא ההסדר הראשון שבו בנק מוותר על חוב של עשרות מיליוני שקלים - אבל לדוגמה, תושב המרכז, לקוח של בנק לאומי, יפונה מביתו בשבוע הבא על ידי הבנק בגלל חוב של 62 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ש' מאזור המרכז לקח משכנתה בבנק לאומי לפני 10 שנים, כשבכל חודש הוא מחזיר 3,500 שקל. בשנה האחרונה הוא נקלע לקשיים. "עקב קריש דם שתפס אותי איבדתי את מקום העבודה", הוא שחזר בראיון לתכנית חיסכון. "לא יכולתי לעבוד ונשארתי בבית. את קצבת האבטלה שלי קיבלתי כל חודש בסך של 4,000 שקל, וכל הכסף עבר לאוכל. אני עם 4 ילדים בבית".

"הבנתי את המשמעות של הפיגור בתשלומים", הוא סיפר לקרן מרציאנו, "אבל לא יכולתי לעשות שום דבר כי לא הייתה לי אפשרות להחזיר לבנק את המשכנתא. זה או לוותר על משכנתא או לוותר על אוכל לילדים".

"הבנק פנה אליי והסברתי לו את המצב, אבל לא כל כך עניין אותו. פניתי, הם לא חזרו אליי, לא הלכו לקראתי", המשיך ש' לתאר את היחס בו נתקל. "הם פנו לבית המשפט, קיבלו את בקשתם לפנות את הדירה אם אני לא עומד בתשלומים, וככה מצאתי את עצמי עם פינו ל-22 בחודש, ביום שני הקרוב".

"ברגע שראיתי את זה פניתי לעורכת דין", הוא הוסיף והסביר את המקרה, "היא ניסתה להגיע להסכמה איתם. הבקשה שלי הייתה לתת להם 35 אלף שקל במזומן, ולפרוס לי את התשלומים ל-3 שנים".

"מצאתי עבודה ואני כן רוצה לחזור לשלם", אמר היום בכאב, "קיבלתי תשובה שהבנק מסרב". "קצת קשה ואנחנו מחפשים פתרונות", הסביר ש' מה משפחתו מתכוונת לעשות כעת. "בינתיים כנראה נהיה אצל ההורים, אחר כך נראה איך נסתדר".

את הדיווח על הסדר החוב שנתרקם מוקדם יותר בין דנקנר לבנק הוא התקשה לקבל בהבנה. "חברות הסלולר כן הלכו לקראתי וכן היו איתי באיחוד תיקים. היחידים שלא הלכו לקראתי הם בנק לאומי".

"אולי בגלל שאין לי 500 מיליון שקל בבנק, ולא יכולים להוריד לי 200 מיליון הם לא הלכו לקראתי", המשיך ש' לשער, "אין סיבה אחרת. ההתעקשות לא מובנת".