בעקבות הסערה: לאומי משהה מחיקת החוב לדנקנר

הלחץ הציבורי עבד: בנק לאומי משהה את ההסכם המתגבש עם איש העסקים נוחי דנקנר, במסגרתו היה אמור להימחק חלק מחובו הפרטי לבנק - 150 מיליון שקלים. ההסדר שעורר סערה יושהה עד סיום בדיקת בנק ישראל בנושא

בעוד שהסערה סביב הכוונה של בנק לאומי למחוק 150 מיליון שקלים מחובותיו האישיים של איש העסקים נוחי דנקנר נמשכת - נראה הערב כי הלחץ הציבורי הכבד עבד וקברניטי הבנק החליטו להשהות את המגעים עם האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזמן הקרוב צפוי בנק לאומי להודיע כי הוא משהה את המגעים עם נוחי דנקנר ואת המתווה של הסדר החוב שגובש עמו עד לסיום הבדיקה שפתח בנק ישראל בפרשה. הדבר בא בעקבות הביקורת והרעש הציבורי שעוררה הכוונה למחוק לדנקנר סכום של 150 מיליון שקלים מחובו האישי כלפי הבנק.

בעקבות הסערה, הודיע היום בנק ישראל כי הוא פותח בבדיקה הנושא והערב יצאה הודעה רשמית מטעמו המפרטת את נושא ההשהייה. "בנק לאומי סבור כי המתווה להסדר החוב של חברת 'גנדן', שאושר על ידי דירקטוריון הבנק לפני מספר חודשים, מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב לבנק אל מול אלטרנטיבות הפעולה האחרות הקיימות. זאת, בראיית הבנק, בעלי המניות והאינטרס הציבורי", כך מהודעת הבנק.

"כידוע, הבנק אינו יכול להציג לציבור את כלל הנתונים והשיקולים אשר הינחו אותו בגיבוש המתווה להסדר, שטרם נחתם". עוד נכתב בהודעה, כי "כתוצאה מכך, למרות שהבנק קשוב לרחשי לב הציבור, אין הציבור חשוף לתמונה המלאה. לאור הודעת המפקח על הבנקים כי הוא בודק את הנושא, החליט הבנק להשהות את הטיפול במתווה להסדר החוב של החברה, וזאת עד להשלמת הבדיקה, ויפעל בכפוף לתוצאותיה".