יו"ר ההסתדרות: "קרנות ההשתלמות הן קו אדום"

בראיון ל"אולפן שישי" הביע עיני את אמונו בשר האוצר אך סירב לחשוף את שנאמר בפגישתם המשותפת. "גם לי יש מילה", אמר עיני והודיע כי יעשה הכל כדי לא לפגוע בעובדים מצד אחד, אך גם להגיע להבנות מהצד השני. על מה הוא כן מוכן להתחייב? "קרנות ההשתלמות הן קו אדום מבחינתי"

אחרי הפגישה עם שר האוצר יאיר לפיד, סיפר יושב-ראש ההסתדרות, עופר עיני, על תחושותיו בעקבות הפגישה ועיקרי מדיניותו. "ליאיר לפיד יש מילה", אמר עיני בריאיון ל"אולפן שישי", ונמנע מלהתייחס ישירות למה שהתרחש בפגישה. "סיכמנו בישיבה שהדברים נשארים בחדר וגם לי יש מילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומה המילה של יו"ר ההסתדרות? עיני התחייב כי לא ייתן לפגוע בקרנות ההשתלמות של העובדים. "זה מבחינתי קו אדום", הצהיר, "החיסכון היחיד שיש לציבור העובדים זה אותה קרן השתלמות. לדבריו, מי שמרוויח 5,000-6,000 ₪ בחודש לא יכול לחסוך. "אחרי חמש עד שש שנים הוא מוצא 30-40 אלף שקלים - זה בדיוק מה שחסר לו".

גם בשכר של המגזר הציבורי אין לו כוונה לאפשר פגיעה כדי להקל על המגזר הפרטי. "גם הציבור הזה לא מרוויח הרבה לצערי, הלוואי שהיה מרוויח יותר". אז מה בכל זאת ההבנות אליהן חותר עיני? "אעשה הכל כדי שציבור העובדים לא ייפגע מצד אחד, אבל מצד שני אעשה הכל כדי להגיע להבנות ולייתר מאבק קשה, שאין ספק שייפגע במשק ובאזרחים".

"יחימוביץ' עשתה טעות במשא ומתן עם נתניהו"

אין זה סוד כי יחסיו של יו"ר ההסתדרות עם יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' השתנו לאחר הבחירות. "נפגשתי איתה השבוע ומה שהיה לי להגיד לה אמרתי לה בארבע עיניים, אשמור על כבודה פה", הצהיר.

למרות זאת, אמר עיני כי לדעתו הטעות של יו"ר האופוזיציה נבעה מחוסר ניסיונותיה לבדוק לאן אפשר להגיע במשא ומתן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "אני יודע לאן נתניהו היה מרחיק לכת אם שלי היתה נכנסת לממשלה", אמר, "היא עשתה טעות אחת שהיא לא בדקה באמת במשא ומתן אמיתי מה ניתן לקבל. לגבי פריצת מסגרת התקציב היה על מה לדבר".