זעם באילת: כניסות העיר ייסגרו

הדרג המקצועי במשרד האוצר מפעיל לחץ של השר החדש לפיד לבטל את הפטור ממע"מ באילת. בתגובה מתכוונים תושבי העיר לסגור את הכניסות לעיר בשבוע הבא מהאוויר, מהים ומהיבשה. "ביטול הפטור ימוטט את העיר", הזהיר ראש עיריית אילת

עיר בשביתה, אילת (חדשות 2)

על רקע כוונת משרד האוצר לבטל את הפטור ממע"מ באילת כחלק מתכנית הקיצוצים החדשה, מתכוונים תושבי העיר הדרומית להשיב בקרוב מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי הקרוב מתכוונים התושבים להשבית את העיר ולשבש את הכניסות אליה מהאוויר, הים והיבשה. אנשי העיר מתוסכלים מהבשורה שעלולה לנחות על ראשם, ולכן הם צפויים לחסום את כבישי הגישה לעיר, לשבש את עבודת שדה התעופה, את נמל אילת וגם את המעברים לטאבה ולעקבה.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מזהיר כי ביטול הפטור עשוי למוטט את הבסיס הכלכלי של העיר. "מהלך כזה ייקר את התיירות ב-20% ויהפוך את המלונות לחסרי יכולת להתמודד עם ערים דומות במזרח התיכון", הדגיש הלוי.

לדברי ראש העיר, ביטול הפטור לא יוסיף כסף לקופת המדינה אלא יגרע ממנה בגלל הירידה בתיירות הנכנסת. "כל מה שאנחנו מבקשים הוא לפעול על פי החלטות ועדת השרים לנשוא העיר אילת ולבנות תכנית כלכלית שתהפוך את אילת לעיר משגשגת המכניסה השקעות של מיליארדים למדינה", אמר.