מנוסה בקיצוצים ובהיריון מתקדם - מי את המנכ"לית החדשה של משרד האוצר?

שר האוצר יאיר לפיד החליט לבטל החל מהשנה הבאה את התקציב הדו שנתי. בכירי המשק גם בירכו על בחירתו למנות את יעל אנדורן למנכ"לית משרד האוצר. בארגונים החברתיים מתלהבים פחות, שכן היא הייתה שותפה לקיצוץ הדרמטי בקצבאות הילדים תחת נתניהו. קרן מרציאנו משרטטת את הקווים לדמותה של המנכ"לית החדשה יעל אנדורן

שר האוצר לפיד קיבל אמש רק טעימה קטנה ממה שמחכה לו לקראת תוכנית הגזירות החדשה. כמה עשרות אנשים הפגינו מול ביתו במחאה על הקיצוץ הצפוי בקצבאות. לא רחוק משם, גרה המנכ"לית החדשה של משרד האוצר, יעל אנדורן. היא יודעת היטב מה זה קיצוץ בקצבאות - היא הייתה סגנית הממונה על אגף התקציבים כששר האוצר נתניהו קיצץ בקצבאות הילדים, האמהות החד הוריות ובתקציבי הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יעל אנדורן הסבירה את מטרת הקיצוץ הצפוי, ואמרה כי "אנחנו עושים פה מהלך שהוא מהלך לא פשוט. מצד אחד מקצצים בקצבאות, ומצד שני אנחנו מנסים לתת שורה של צעדים, בין היתר תקופה של הכשרה מקצועית שתכשיר חיילים משוחררים ואנשים שאין להם מיומנויות להיכלל בשוק העבודה, ובאמת לעזור להם לצאת מאותה תרבות של הסתמכות על קצבאות - לתרבות של עבודה".

תפיסת העולם הזו לא תשתנה גם ב-2013. אנדורן צפויה להיות יד ימינו של לפיד בביצוע תוכנית הקיצוצים הגדולה שמתוכננת לשנתיים הקרובות. במשק מברכים על המינוי בגלל הידע הרב שיש לה והניסיון הארוך שצברה.

יעל אנדורן היא גם האישה הראשונה שתכהן בתפקיד. היא נמצאת בהיריון מתקדם, וצפויה ללדת בחודש מאי, עת הבוס החדש לפיד יצטרך להגיש את רשימת הגזירות והקיצוצים בתקציב המדינה. העסקתה דווקא בתקופה הרגישה הזאת יש בה מסר לכל המעסיקים במשק - אפשר ורצוי להעסיק נשים, גם היריון הוא לא מכשול.