התקציב הדו שנתי יבוטל: "הוביל לגרעון העמוק"

שר האוצר יאיר לפיד עושה צעדים ראשונים בתפקידו, ולאחר שמינה מנכ"לית חדשה למשרד הוא הודיע היום על ביטול מתווה התקציב הדו-שנתי. בהודעת משרד האוצר נכתב: "בניית תכנית עבודה משקית שנתית מאפשרת הקטנת מרווחי טעויות"

שר האוצר יאיר לפיד הודיע היום כי החליט לבטל את מדיניות התקציב הדו-שנתי שהנהיג משרד האוצר בעת כהונת קודמו בתפקיד, יובל שטייניץ, ולחזור לגיבוש תקציב מדי שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מלשכת שר האוצר נמסר כי "בניית תכנית עבודה משקית שנתית מאפשרת הקטנת מרווחי טעויות בין התחזיות להכנסות המדינה ממיסים ולתהליכים משקיים מקומיים וגלובליים לבין מימושן בפועל, יכולת איתור וזיהוי מוקשים גרעוניים בזמן וייצור מיידי של פתרונות והתאמות תקציביות בתכנית העבודה של המשק לאורך שנת הכספים".

"הפערים הגדולים בין התחזיות הדו-שנתיות להיקף הכנסות המדינה ממיסים הלכה למעשה", נמסר עוד בהודעת המשרד, "הובילו את המשק לאובר-דראפט העמוק מולו אנו ניצבים כעת".

נוכח לוחות הזמנים לאישור תקציב 2013 החליט שר האוצר להציג כעת תקציב עד סוף שנת 2014, שהם שנה וחמישה חודשים, אשר יאפשר טיפול מיידי בגרעון ולצידו סדרה של שינויים מבניים אשר יעודדו את הצמיחה במשק.

לראשונה - מנכ"לית למשרד האוצר

השר הנכנס יאיר לפיד מאייש את התפקידים תחתיו, ומתחיל במינוי היסטורי - לראשונה תחזיק אשה במנכ"לות. המנהלת הכללית החדשה תהיה יעל אינדורן, שעמדה בראש קרן "עמיתים".

עוד במהלך מסע הבחירות הצהיר לפיד כי הוא תומך בקידום נשים, וברשימתו לכנסת שובצו 8 נשים. כעת הוא לוקח את האג'נדה הזו גם למשרד האוצר - כשהוא צפוי למנות לראשונה אישה לתפקיד הבכיר ביותר במשרד.

המינוי הראשון של לפיד. אינדורן (חדשות 2)

אנדורן הועסקה באגף התקציבים במשך 12 שנים, ובין היתר שימשה כסגנית האגף תחת שר האוצר דאז, בנימין נתניהו, כיום ראש הממשלה. אנדורן נחשבת בעלת ניסיון רב, בין היתר כיוון ששימשה בתפקיד בשנים הקשות בהם ביצע המשרד קיצוצים נרחבים.

מנגד, היא נחשבת לדמות מקובלת פחות בארגונים החברתיים, שם זוכרים לה לרעה את הקיצוצים הקשים של עידן נתניהו במשרד. אנדורן היא צעירה בת 42, ואמורה ללדת כבר בחודש מאי - הצהרה שהריון ולידה לא יעמדו בדרך למינוי, גם לא לתפקידים הבכירים ביותר.