קצב הזרמת הגז הטבעי: 300 מיליון רגל מדי יום

ענקית הקידוח "נובל אנרג'י" פרסמה היום הודעה רשמית שלפיה מוזרמים לישראל כ-300 מיליון רגל מעוקב של גז טבעי מדי יום. ההערכה: עד סוף הרבעון השלישי של שנת 2013 יוזרמו כמיליארד רגל מעוקב

אסדת הקידוח. ארכיון (חדשות 2)

לאחר שבסוף השבוע החל הגז הטבעי ממאגר "תמר" לזרום לישראל, עדכנה חברת "נובל אנרג'י", כי קצב ההזרמה היומי עומד על 300 מיליון רגל מעוקב. עוד נמסר, כי ההערכה לכמות הגז במאגר הועלתה לעשרה טריליון רגל מעוקב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי קצב ההזרמה הנוכחי, צופים בחברת הקידוח כי עד סוף הרבעון השלישי של שנת 2013 - יוזרמו כמיליארד רגל מעוקב של גז טבעי ביום. למרות תחילת ההזרמה, העריכו גורמים בשוק האנרגיה כי תעריפי החשמל אינם צפויים לרדת בשנתיים הקרובות.

הגז הטבעי ממאגר "תמר" החל לזרום לישראל בחג הפסח, לאחר כארבע שנים שבמהלכן הושקעו כ-3.5 מיליארד דולרים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מיהר לברך על ההישג הגדול. "זהו יום חשוב לכלכלת ישראל. בחג החירות אנחנו עושים צעד חשוב לעצמאות בתחום האנרגיה", אמר נתניהו שהוסיף כי בעשור האחרון משק הגז בישראל קודם באופן משמעותי - "דבר שייטיב עם כלכלת ישראל ועם כל אזרחי ישראל".

יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק המהווה את אחת השותפות בקידוח, התרגש גם הוא למשמע הבשורה ומיהר לברך גם כן: "הקדמנו בחודשים רבים את המועד. הדבר יהפוך את ישראל לעצמאית מבחינת אנרגיה ויתרום תרומה ניצחת לכלכלה - ייצור מקומות עבודה חדשים".