זיקוקים - ומזומנים: העיריות ישלמו מאות אלפי שקלים לאמנים ביום העצמאות

חגיגות יום העצמאות או תעמולת בחירות? בעיריות רבות ברחבי הארץ ישקיעו השנה, שנת בחירות לרשויות המקומיות, סכומי עתק בתמורה להופעות של אמנים מובילים על בימות יום העצמאות. השיאנית: חיפה שתשקיע 2 מיליון שקלים עבור הופעות של אביב גפן, שלומי שבת ודודו אהרון

155 אלף ש"ח להופעה. אייל גולן (שי אוקנין)

כחול, לבן - ובעיקר כסף: את יום העצמאות שיחול בעוד כשבועיים יחגגו בעשרות רשויות מקומיות עם אמנים מהשורה הראשונה. אלא שרשויות רבות שנמצאות בגירעון של מיליונים - וגם חצי שנה לפני הבחירות לראשות הערים והמועצות המקומיות, משלמות מאות אלפי שקלים לזמרים בחג. והסכומים? שוברי שיאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", בעיריות רבות ברחבי הארץ לא מהססים לשלם סכומים של מאות אלפי שקלים להופעות קצרות במיוחד של אמנים - ככל הנראה משום שהשנה היא שנת בחירות ברשויות המקומיות, ונראה כי אין תעמולה טובה יותר עבור ראשי הערים והמועצות מאשר יום העצמאות.

בחיפה, בה יש גירעון מצטבר של 30 מיליון שקלים ישלמו לא פחות מ-2 מיליון עבור הופעות של אמנים מהשורה הראשונה כמו אביב גפן, שלומי שבת ודודו אהרון. ברמת גן ורמת השרון ישקיעו 800 אלף שקלים כל אחת עבור הופעות של משינה, ריטה, קובי פרץ, רמי פורטיס ורמי קלינשטיין.

הוצאות עתק גם בעיירות הפיתוח

גם היא מבוקשת. ריטה (חדשות 2)
בפתח תקווה, לה יש גירעון מצטבר של 177 מיליון שקלים, יוציאו קרוב לחצי מיליון תמורת הופעות של אתניקס, עומר אדם ואורנה ומשה דץ. ברמלה, הנזקקת מדי שנה למענקים של מיליונים מהמדינה, סגרו "עסקת חבילה", במסגרתה יופיעו בעיר שרית חדד, רוני דלומי והפרויקט של רביבו תמורת 190 אלף שקלים.

אפילו בחצור הגלילית הקטנה, שלא פעם עלתה לכותרות עקב סגירת מפעלים בתחומה ונתוני אבטלה גבוהים, ישלמו 174 אלף שקלים עבור הופעה של אייל גולן במוצאי החג. גם בשדרות מוכת הקסאמים ישקיעו סכום דומה עבור הופעות של ריטה, עומר אדם וסקאזי.

למעלה מ-150 אלף ש"ח להופעה של אייל גולן

וכמה כסף דורשים האמנים עבור הופעה? אייל גולן הוא האמן המבוקש ביותר בישראל, שדורש מחיר של כ-155 אלף שקלים להופעה בת 45 דקות בערב החג. עידן רייכל, משינה ושרית חדד דורשים אף הם סכום של כ-150 אלף שקלים תמורת הופעה. אביב גפן, ריטה ומירי מסיקה דורשים סכום "צנוע" יותר של כ-133 אלף שקלים.

האמנים ה"זולים" ביותר להופעה ביום העצמאות הם זוכת העונה השביעית של "כוכב נולד" רוני דלומי, שתסתפק ב-28 אלף שקלים, להקת מוניקה סקס שתגבה 40 אלף ואביהו מדינה ודקלון במופע משותף שעלותו 50 אלף שקלים.