לקראת קיצוץ? לפיד ויעלון נפגשו לראשונה ודנו בתקציב הביטחון

שרי האוצר והביטחון הנכנסים קיימו היום פגישת עבודה ראשונה שבמסגרתה דנו על הקיצוצים הצפויים בתקציב 2013 ו-2014, שכפי הנראה לא יפסחו גם על משרד הביטחון. בשבוע הבא יציג לפיד לנתניהו את כלל ההמלצות לקיצוצים בתקציב

לקראת מאבק ראשון? יעלון ולפיד (לע"מ, חדשות 2)

פגישת עבודה ראשונה - לקראת קיצוץ נרחב? שר הביטחון הטרי משה (בוגי) יעלון ושר האוצר הנכנס יאיר לפיד, קיימו היום בקריה בתל אביב פגישה ראשונה, בה דנו בתקציב הביטחון לשנים 2013 ו-2014 ובמידת הקיצוצים הצפויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפגישה סיכמו לפיד ויעלון על ביצועה של עבודת מטה בין-משרדית בה ישתתפו אנשי משרד הביטחון, צה"ל ומשרד האוצר, כדי להגיע להבנות ביחס לתקציב הביטחון ל-2013 ו-2014. זאת מתוך ראייה רב-שנתית והבנת המצב הכלכלי המורכב, בצל חשיבות הצרכים הביטחוניים נוכח האיומים והשינויים האזוריים.

אמש דיווחה כתבתנו קרן מרציאנו כי על לפיד לגבש באופן סופי את המלצותיו לקיצוצים בתקציב המדינה ולהגישם לראש הממשלה נתניהו כבר בשבוע הבא. בשלב זה אין עדיין הסכמה מוחלטת במשרד האוצר על גובה הקיצוץ והאם יהיה צורך להטיל מסים נוספים על הציבור או לא, אולם נראה כי יהיה גם קיצוץ בתקציב משרד הביטחון שבראשו עומד יעלון.

השר לפיד ואנשי משרדו מקיימים בימים האחרונים דיונים מרתוניים, במסגרתם לומד לפיד את הנתונים. לדבריו, יש צורך לשים את הדגש על איך האדם העובד ייפגע כמה שפחות מהקיצוצים הצפויים בתקציב.

סיכמו על קיצוץ בביטחון. נתניהו ולפיד (רויטרס)

לפיד ונתניהו סיכמו על קיצוץ במשרד הביטחון

בימים האחרונים נועדו לפיד ונתניהו למספר פגישות עבודה ראשונות, בהן סיכמו השניים עקרונית על קיצוץ בתקציב הביטחון, בפרויקטים של תחבורה וכן בקצבאות - בעיקר בקצבאות ילדים.

כשמונה לפיד לתפקידו, הבטיח לו נתניהו כי יסייע לו להעביר תקציב אחראי, וגורמים באוצר אומרים שעד כה ראש הממשלה מגבה את שר האוצר שלו. שר הביטחון יעלון, עמו נפגש היום לפיד, אמר אתמול בפורום ראשי התעשיות הביטחוניות כי לא ייתן ש"ישעבדו את העתיד שלנו" בפגיעה בתעשיות ובמחקר הביטחוניים. בפגישה היום העלה יעלון בפני לפיד את הדרישה שלא לפגוע בתקציב הביטחון.