בשורות טובות לנהגים: הדלק יוזל

בחודש אפריל צפוי מחיר הבנזין לרדת ב-35-40 אגורות לליטר - בעקבות ירידה במחירי הבנזין הבינלאומיים והיחלשות של הדולר אל מול השקל. מדובר בהוזלה של כ-5% מהמחיר הנוכחי, שעומד על 7.95 אגורות לליטר

ירידה במחירי הדלק (shutterstock)

על רקע דיונים קדחתניים במשרד האוצר לקראת תקציב המדינה הבא, שצפוי לכלול גזירות וקיצוצים רבים, בשורות טובות לנהגים: מחירי הבנזין צפויים לרדת בחודש הבא בשיעור משמעותי של 35-40 אגורות לליטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתוני המסחר בבנזין בבורסת לאוורה שבצרפת עולה כי הדלק יוזל בכ-5% ממחירו הנוכחי, שעומד על 7.95 שקלים לליטר. בנוסף לירידה במחיר הבנזין הבינלאומי, נובעת הירידה הצפויה במחיר הדלק גם מהיחלשות בשער הדולר מול השקל.

ההוזלה הקרובה תשים סוף לרצף של עליות במחירי הדלק שהחל בחודש דצמבר האחרון. בחודש שעבר התקרב מחיר הבנזין לשיא של כל הזמנים כשעמד על 8.25 שקלים לליטר.

לפיד: "כמו משה רבנו, אעשה את מה שנכון"

הבוקר פרסם שר האוצר יאיר לפיד ברכה מצולמת בעמוד הפייסבוק שלו לכבוד חג הפסח, ובו התייחס לשורת הקיצוצים שייאלץ להטיל בחודשים הקרובים. לפיד השווה את הקיצוצים ליציאת מצרים מודרנית ואף מצא מקור השראה יוצא דופן: משה רבנו.

לפיד הסביר את המודל החדש והתנ"כי שלו לחיקוי בכך ש"הסיפור של משה הוא על מישהו שעושה את הדבר הנכון, זה מה שאני הולך לעשות וזה מה שעושה מפלגת יש עתיד".

"זאת הולכת להיות דרך לא פשוטה, ואני אקח את ההחלטות הקשות - כי זה מה ששלחתם אותי לעשות", כך הבהיר לפיד לעוקביו. "כשמדברים על חג החירות על זה מדברים, יש חירות בלעשות את הדברים הנכונים וזה מה שאנחנו הולכים לעשות".