יאיר לפיד: "כמו משה רבנו, אעשה את הדבר הנכון"

שר האוצר הטרי פרסם ברכה מוקלטת לחג הפסח בעמוד הפייסבוק שלו, שבה השווה את שורת הגזירות הצפויות והטיפול בכלכלת ישראל ליציאת מצרים של זמננו. לפיד גם מצא מודל חיקוי חדש ותנ"כי - משה רבנו

מודל חיקוי תנ"כי, לפיד (AP)

בברכה מצולמת שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו לכבוד חג הפסח, התייחס שר האוצר יאיר לפיד לשורת הקיצוצים שייאלץ להטיל בחודשים הקרובים עם כניסתו לתפקיד והשווה אותם ליציאת מצרים מודרנית. השר הנכנס גם מצא מקור השראה יוצא דופן - לא אחר ממשה רבנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד הסביר את המודל החדש והתנ"כי שלו לחיקוי בכך ש"הסיפור של משה הוא על מישהו שעושה את הדבר הנכון, זה מה שאני הולך לעשות וזה מה שעושה מפלגת יש עתיד".

"זאת הולכת להיות דרך לא פשוטה, ואני אקח את ההחלטות הקשות - כי זה מה ששלחתם אותי לעשות", כך הבהיר לפיד לעוקביו. "כשמדברים על חג החירות על זה מדברים, יש חירות בלעשות את הדברים הנכונים וזה מה שאנחנו הולכים לעשות".

את הדברים אמר לפיד על רקע הגזירות הכלכליות עליהן הכריז לאחרונה. בימים האחרונים נועד שר האוצר עם נתניהו למספר פגישות עבודה ראשונות - השניים כבר סיכמו עקרונית על קיצוץ בתקציב הביטחון, בפרויקטים של תחבורה וכן בקצבאות - בעיקר בקצבאות ילדים.

בתוך כך, מבהיר היום שר הרווחה מאיר כהן כי יילחם נגד הקיצוצים הצפויים במשרדו, גם אם הדבר יהיה כרוך במחיר של "מלחמת אחים" בתוך מפלגתו שלו - כך פורסם בעיתון "מעריב". כהן, צפוי לבקש מראש מפלגתו, שר האוצר החדש יאיר לפיד, לכנס ישיבה דחופה יחד עם אנשי אגף התקציבים במשרד.